X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Dzika grusza

Ahlat Ağacı · reż. Nuri Bilge Ceylan
Turcja, Francja 2018, 188’ · pokaz przedpremierowy

26.10, 21:30 · CKK Jordanki

Bohater Dzikiej gruszy, absolwent pedagogiki Sinan, przed ostatnimi egzaminami wraca do rodzinnego Çan w północno-zachodniej Turcji. Jako przybysz z większego miasta z mieszanką niechęci i pobłażania patrzy na prowincjonalną społeczność, którą opuścił przed laty. Stopniowo jednak życie w Çan angażuje go coraz bardziej, a marzenia o sukcesie i karierze pisarza okazują się coraz trudniejsze do urzeczywistnienia.

Reżyser:Nuri Bilge Ceylan
Scenariusz:Akin Aksu, Ebru Ceylan, Nuri Bilge Ceylan
Muzyka:Mirza Tahirovic
Zdjęcia:Gökhan Tiryaki
Montaż:Nuri Bilge Ceyla
Obsada:Aydin Doğu Demirkol, Murat Cemcir, Bennu Yıldırımlar, Hazar Ergüçlü, Serkan Keskin
Producent:Zeynep Ozbatur Atakan
Produkcja:Detail Film, Memento Films Production, RFF International, Sisters and Brother Mitevski, Zeyno Film
Dystrybucja:Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
Nagrody:FF w Cannes / Cannes FF – Oficjalna Selekcja / Official Selection (2018); MFF w Jerozolimie / Jerusalem IFF – Oficjalna Selekcja / Official Selection (2018); Turecki kandydat do Oscarów w kategorii Najlepszy Film Obcojęzyczny / Turkish candidate for Academy Awards in the Best Foreign Language Film category (2019)

Program 2018

Google Translate