X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Jestem najlepsza. Ja, Tonya

I, Tonya · reż. Craig Gillespie
USA 2017, 119’

21.10, 19:30 · Cinema City — sala 8

Tonya Harding, amerykańska mistrzyni łyżwiarstwa figurowego, jedna z pretendentek do olimpijskich medali, znana była z niełatwego charakteru i kontrowersyjnych zachowań. Z taką samą prędkością, z jaką pięła się po drabinie sukcesów, zaczęła z niej spadać. Niepokorna i niestabilna emocjonalnie Tonya zaliczała coraz więcej wpadek. Jej życie prywatne coraz mocniej wpływało na jej formę, a to przekładało się na coraz gorsze noty podczas zawodów. Gdy Nancy Kerrigan ― jej główna konkurentka w amerykańskiej drużynie ― została zaatakowana przez nieznanego sprawcę, podejrzenie padło na Tonyę i jej męża…

Reżyser:Craig Gillespie
Scenariusz:Steven Rogers
Muzyka:Peter Nashel
Zdjęcia:Nicolas Karakatsanis
Montaż:Tatiana S. Riegel
Obsada:Margot Robbie, Sebastian Stan, Allison Janney, Julianne Nicholson, Caitlin Carver
Producenci:Tom Ackerley, Craig Gillespie, Margot Robbie, Bryan Unkeless
Produkcja:Clubhouse Pictures, LuckyChap Entertainment
Dystrybucja:Monolith Films
Nagrody:Oscary / Academy Awards – Najlepsza Aktorka Drugoplanowa / Best Performance by an Actress in a Supporting Role (2018); Złote Globy / Golden Globes – Najlepsza Aktorka Drugoplanowa / Best Performance by an Actress in a Supporting Role (2018); Nagrody BAFTA / BAFTA Awards – Najlepsza Aktorka Drugoplanowa / Best Supporting Actress (2018)

Program 2018

Google Translate