X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Inner Voice

Inner Voice · reż. Michał Więckowski, Mateusz Erdmann
Polska 2018, 7’

24.10, 15:30 · Kino Centrum

Inner Voice to kreacyjny portret Jakuba Józefa Orlińskiego, najzdolniejszego polskiego śpiewaka operowego młodego pokolenia (1990). To opowieść o fizyczności śpiewu, o uzależnieniu od dźwięku i o jedności ze sobą. W osiągnięciu tej jedności pomaga taniec. Breakdance towarzyszy Jakubowi od dziecka i nie zdecydował się go porzucić dla opery. Wręcz przeciwnie — dzięki ćwiczeniom breakdance jego ciało jeszcze lepiej emituje dźwięk. Osiągnął dzięki temu skalę, która pozwala mu być kontratenorem i śpiewać partie przeznaczone dla kastratów.

„Jestem instrumentem” ― tak mówi o sobie Jakub, chłopak, którego całe życie jest podporządkowane strunom głosowym. Permanentna podróż, odosobnienie, wyczerpujące kilkugodzinne arie to tylko część kosztów, które musi ponieść, by być najlepszym.

Reżyser:Michał Więckowski, Mateusz Erdmann
Zdjęcia:Adam Suzin
Obsada:Jakub Józef Orliński
Producent:Pola Łangowska
Produkcja:SHOOTME Visual Artists

Program 2018

Google Translate