X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Joy

Joy · reż. Gold Abini
Niemcy 2017, 14’ · polska premiera

24.10, 20:00 · Cinema City — sala 8

Joy przez trzy tygodnie była całkiem sama — jej matka Martina, która nie wróciła po randce do domu, nagle się pojawia. Gdy Martina zakochuje się w nowym mężczyźnie, Joy wybucha gniewem. Rozgoryczenie sprawia, że zaczyna się walka o wzajemną miłość.

Reżyser:Gold Abini
Scenariusz:Gold Abini
Muzyka:Chiara Strickland, Martin Pohl
Zdjęcia:Marvin Schatz
Montaż:Daniela Schramm Moura
Obsada:Sarah Marita, Anne von Keller, Manuel Flach
Producent:Max Baumeister
Produkcja:Filmakademie Baden–Württemberg
Dystrybucja:aug&ohr festival agency
Nagrody:Dresden Filmfest – Złoty Jeździec: Najlepszy Film Krótkometrażowy w Konkursie Krajowym / Golden Horseman Short Fiction Film – National Competition (2018); Exground Filmfest Wiesbaden – Nagroda Jury: Najlepszy Film Krótkometrażowy / Jury Award: Best Short Film (2017)

Gold Abini ma nigeryjskie nazwisko, co często wprowadza w dezorientację, biorąc pod uwagę jej niemieckie korzenie. Abini urodziła się w 1991 roku i dorastała w Berlinie. Po ukończeniu szkoły średniej studiowała dziennikarstwo w Hannoverze, a w 2014 roku rozpoczęła studia w zakresie reżyserii filmowej na Filmakademie Baden-Wuerttemberg.

Program 2018

Google Translate