X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

W cieniu drzewa

Undir trénu · reż. Hafsteinn Gunnar Sigurðsson
Islandia, Polska, Dania 2017, 89’ · pokaz przedpremierowy

26.10, 17:30 · Kino Centrum

Przedmieścia Reykjaviku: świeże powietrze, cisza, spokój i idealnie przycięte, zielone trawniki. Sielankowa atmosfera nie może trwać jednak wiecznie: na jednym z osiedli wybucha sąsiedzki konflikt. Kością niezgody jest należące do Baldvina i Ingi stare, wielkie drzewo, które rzuca cień na ogród Eybjorg i Konrada. Błahy problem urasta do absurdalnych rozmiarów. Uprzejmym do tej pory sąsiadom puszczają nerwy, a dzikie emocje biorą górę nad zdrowym rozsądkiem…

Reżyser:Hafsteinn Gunnar Sigurðsson
Scenariusz:Huldar Breiðfjörð, Hafsteinn Gunnar Sigurðsson
Muzyka:Daníel Bjarnason
Zdjęcia:Monika Lenczewska
Montaż:Kristján Loðmfjörð
Obsada:Steinþór Hróar Steinþórsson, Edda Björgvinsdóttir, Sigurður Sigurjónsson
Producenci:Grímar Jónsson, Sindri Páll Kjartansson
Produkcja:Madants, Profile Pictures
Dystrybucja:M2 Films
Nagrody:Nagrody Edda / Edda Awards – Film Roku, Reżyser Roku, Scenariusz Roku / Best Film, Best Director, Screenplay of the Year (2018); Islandzki kandydat do Oscarów w kategorii Najlepszy Film Obcojęzyczny / Icelandic candidate for Academy Awards in the Best Foreign Language Film category (2018)

Program 2018

Google Translate