X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Mon amour, mon ami

Mon amour, mon ami · reż. Adriano Valerio
Włochy 2018, 16’ · polska premiera

25.10, 15:30 · Kino Centrum

Daniel i Fouad mieszkają w Gubbio. Oboje pochodzą z wybrzeża: ona jest z Bari, on z Casablanki. Cierpieli z powodu trudności życiowych i alkoholizmu. Spotkali się przez przypadek. Narodziła się między nimi głęboka, uzdrawiająca przyjaźń, która sprawiła, że zdecydowali się żyć razem. Teraz, kiedy Fouad stara się o prawo pobytu, małżeństwo wydaje się najprostszym rozwiązaniem… Film dokumentalny.

Reżyser:Adriano Valerio
Scenariusz:Adriano Valerio
Zdjęcia:Diego Romero Suarez-Llanos
Montaż:Alice Roffinengo
Obsada:Daniela Brandi, Fouad Miftah
Produkcja:Films Grand Huit, Dugong Film
Dystrybucja:Films Grand Huit
Nagrody:MFF w Toronto / TIFF – Oficjalna Selekcja / Official Selection (2017); MFF w Wenecji / Venice IFF – Nominacja: Nagroda w sekcji Horyzonty dla Najlepszego Filmu Krótkometrażowego / Nomination: Orizzonti Award for Best Short Film (2017)

Adriano Valerio urodził się w 1977 roku we Włoszech. Po uzyskaniu licencjatu z prawa i studiach filmowych w pracowni Marca Bellocchia przeniósł się do Francji i zrobił licencjat w zakresie sztuk pięknych na EICAR, The International Film School of Paris. W 2004 roku został asystentem Nenada Didzarevića w EICAR.

Program 2018

Google Translate