X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Relax

Relax · reż. Agnieszka Elbanowska
Polska 2018, 26’

26.10, 15:00 · Cinema City — sala 6

Dyrektor domu wczasowego „Relax” i jego nieliczny personel szykują się na przyjazd uchodźców. Żeby ratować swój pensjonat przed bankructwem, dyrektor postanawia skorzystać z oferty Urzędu Do Spraw Cudzoziemców, wspomaganego przez dotacje unijne, i przemianować swoją działalność na ośrodek dla uchodźców. Jednak w dzień ich przybycia pojawią się komplikacje…

Reżyser:Agnieszka Elbanowska
Scenariusz:Agnieszka Elbanowska
Muzyka:Maciej Moruś, Piotr Zabrodzki, Tomasz Ziętek
Zdjęcia:Paweł Chorzępa
Montaż:Agnieszka Elbanowska
Obsada:Łukasz Lewandowski, Jarosław Gajewski, Jarosław Boberek
Producenci:Jacek Bromski, Ewa Jastrzębska, Jerzy Kapuściński
Produkcja:Studio Munka ― Stowarzyszenie Filmowców Polskich
Nagrody:FF w Gdyni / Gdynia FF – Nagroda Multimedia Polska / Multimedia Polska Award (2018); Festiwal Debiutów Filmowych „Młodzi i Film” w Koszalinie / “The Young and Cinema” Koszalin Debut FF – Oficjalna Selekcja / Official Selection (2018)

Agnieszka Elbanowska ― absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, Roma Tre University oraz Szkoły Wajdy. Doktorantka Szkoły Filmowej w Łodzi. Członkini Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Autorka wielokrotnie nagradzanych w Polsce i za granicą filmów dokumentalnych.

Program 2018

Google Translate