X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Release the Dogs

Lâchez les chiens · reż. Manue Fleytoux
Francja, Belgia 2017, 21’

23.10, 21:00 · Kino Centrum

Anouck to zrezygnowana dziewczyna, rozdarta między dwoma miłościami i dwom siłami: swoim ukochanym — atrakcyjnym nadzorcą, i młodszym bratem —  szalonym szczeniakiem. W nocy, w której chłopak kończy 18 lat, ten delikatny trójkąt rozpada się, a Anouk czeka przemiana…

Reżyser:Manue Fleytoux
Scenariusz:Manue Fleytoux
Muzyka:Xavier Tabard, Jules Ribis
Zdjęcia:Florian Berutti
Montaż:Adrien Pagotto
Obsada:Alice de Lencquesaing, Yoann Zimmer, Simon Boyle
Producenci:Jeremy Forni, Benoît Roland
Produkcja:Chevaldeuxtrois
Nagrody:MFFK w Clermond-Ferrand / Clermond-Ferrand ISFF – Oficjalna Selekcja / Official Selection (2018); Krakowski FF / Krakow FF – Srebrny Smok: Najlepszy Krótkometrażowy Film Fabularny / Silver Dragon: Best Feature Film (2018)

Manue Fleytoux dorastała w Limousin. Ma za sobą edukację w École Duperré w Paryżu oraz Ecole Supérieure d'Audiovisuel (ESAV) w Tuluzie. Od tamtego czasu rysuje wilki, robi filmy, eksperymentuje z winem i buduje wioskę z przyczep. Release The Dogs to pierwszy profesjonalny film, jaki wyreżyserowała. Obecnie pracuje nad Ashes — optymistycznym filmem krótkometrażowym o końcu świata.

Program 2018

Google Translate