X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Sparrow

Sparrow · reż. Welby Ings
Nowa Zelandia 2017, 15’ · polska premiera

23.10, 21:00 · Kino Centrum

Sparrow to poetycka opowieść o małym chłopcu, który wierzy, że potrafi latać. Kiedy prawda, która kryje się za rodzinnym mitem, wychodzi na jaw, maluch znajduje w sobie siłę, by się podnieść.

Reżyser:Welby Ings
Scenariusz:Welby Ings
Zdjęcia:Grant McKinnon
Montaż:Kerri Roggio
Obsada:Matthew Arbuckle, Paul Glover, Tama Jarman, Merrick Rillstone, Harry Sills
Producent:Robin Murphy
Dystrybucja:aug&ohr festival agency
Nagrody:MFFK w Kalkucie / Kolkata SIFF – Najlepszy Film / Best Film (2018); Beyond Borders: Diversity in Cannes Showcase – Wybór Reżyserów, Najlepsze Zdjęcia, Najlepszy Aktor / Director’s Choice, Best Cinematography, Best Actor (2018)

Welby Ings jest profesorem dizajnu na Auckland University of Technology. Został wybrany na członka British Royal Society of Arts. Jest także konsultantem w wielu międzynarodowych organizacjach zajmujących się kwestiami kreatywności i edukacji. Wielokrotnie nagradzano go jako dizajnera, filmowca i dramaturga. Od wielu lat jest także aktywistą działającym na rzecz praw osób LGBTQ.

Program 2018

Google Translate