X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Where Things, Where People Disappear

Kur dingsta daiktai, kur dingsta žmonės · reż. Jorė Janavičiūtė
Litwa 2017, 22’ · polska premiera

23.10, 15:00 · Cinema City — sala 6

Domas to kleptoman. Pracuje w klubie sportowym. Pewnego dnia kradnie torbę młodej lekarki Simony. Poszukując swoich rzeczy, przychodzi do Domasa. Mężczyzna wstydzi się tego, co zrobił, ale nie potrafi się przyznać. Proponuje jej podwiezienie do domu.

Reżyser:Jorė Janavičiūtė
Scenariusz:Jorė Janavičiūtė, Anelė Kerpauskaitė
Muzyka:Arklio Galia, Remigijus Rančys, Povilas Čepulis
Zdjęcia:Zbigniev Bartoševič
Montaż:Urtė Aškelovičiūtė
Obsada:Justina Nemanytė, Laurynas Jurgelis
Producent:Jorė Janavičiūtė
Nagrody:Young Director Award – Srebrny Ekran (kategoria Szkoły Filmowe w Europie) / Silver Screen (Film School Europe) (2018)

Jorė Janavičiūtė urodziła się w 1991 roku. Ukończyła studia magisterskie w zakresie reżyserii filmowej na Litewskiej Akademii Muzyki i Teatru, ma także licencjat z dziennikarstwa, który zrobiła na Uniwersytecie Wileńskim. Posiada dyplom ukończenia kursu produkcji filmowej w European Film College w Danii. Obecnie pracuje nad niezależnymi projektami i przy castingach do produkcji filmowych, telewizyjnych i reklamowych.

Program 2018

Google Translate