X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Wren Boys

Wren Boys · reż. Harry Lighton
Wielka Brytania 2017, 11’ · polska premiera

24.10, 20:00 · Cinema City — sala 8

W kazaniu wygłaszanym w Dniu Św. Szczepana ksiądz z hrabstwa Cork przywołuje dawną tradycję polowania na strzyżyka. Chłopcy u progu dorosłości byli wysyłani, by go zabić. Potem cała parafia zbierała się na pogrzebie ptaka. Według tradycji symbolicznie grzebano w ten sposób przeszłość, dając nadzieję to, że nowy rok będzie nowym początkiem. Ten proceder był jednak okrutny, a tradycja — jak stwierdza Ojciec Conor — nie usprawiedliwia okrucieństwa…

Reżyser:Harry Lighton
Scenariusz:Harry Lighton, John Fitpatrick
Zdjęcia:Nick Morris
Montaż:Julie Buckland
Obsada:Lalor Roddy, Diarmuid Noyes, Fionn Walton, Billy Clarke, Carrie Baxter
Producent:Sorcha Bacon
Dystrybucja:Try Hard Productions
Nagrody:Nagrody BAFTA / BAFTA Award – Nominacja / Nomination (2018); FF w Sundance / Sundance FF – Oficjalna Selekcja / Official Selection (2018); UK Film Festival – Najlepszy Film Krótkometrażowy / Best Short Film (2018)

Harry Lighton to pisarz i reżyser mieszkający w Londynie. Jego pierwszy film Sunday Morning Coming Down był nominowany do nagrody za Najlepszy Brytyjski Film Krótkometrażowy na Festiwalu Filmowym UK i oficjalnie wyróżniony przez BAFTA. Harry obecnie przygotowuje swój debiut pełnometrażowy we współpracy z BBC Films.

Program 2018

Google Translate