X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Granica

Gräns · reż. Ali Abbasi
Dania, Szwecja 2018, 101’ · pokaz przedpremierowy

20.10, 19:45 · Kino Centrum

Celniczka Tina jest znana ze swojego nadzwyczajnego węchu. Można odnieść wrażenie, że potrafi dosłownie wyczuć, że ktoś coś ukrywa. Kiedy mija ją podejrzanie wyglądający Vore, jej zdolności po raz pierwszy wystawione zostają na próbę. Tina czuje, że mężczyzna coś skrywa, jednak nie jest w stanie określić co to takiego. Co gorsza, czuje do niego dziwny pociąg. Nawiązuje z Vorem szczególną więź i odkrywa jego prawdziwą tożsamość. Uświadamia sobie jednocześnie prawdę o sobie ― podobnie jak on, Tina nie należy do tego świata. Całe jej życie było jednym wielkim kłamstwem. Teraz musi zdecydować, czy trwać w nim dalej, czy pogodzić się z przerażającą prawdą, które odkrył przed nią Vore.

Reżyser:Ali Abbasi
Scenariusz:Ali Abbasi, John Ajvide Lindqvist, Isabella Eklöf
Muzyka:Christoffer Berg, Martin Dirkov
Zdjęcia:Nadim Carlsen
Montaż:Olivia Neergaard-Holm, Anders Skov
Obsada:Eva Melander, Eero Milonoff, Jörgen Thorsson, Viktor Åkerblom
Producenci:Nina Bisgaard, Peter Gustafsson, Petra Jönsson
Produkcja:META Film, Black Spark Film & TV, Karnfilm
Dystrybucja:Aurora Films
Nagrody:FF w Cannes / Cannes FF – Przegląd Un Certain Regard: Najlepszy Film / Un Certain Regard Award: Best Film (2018); FF w Jerozolimie / Jerusalem FF – Wyróżnienie Honorowe: Najlepszy Film Międzynarodowy / Honorable Mention: Best International Film (2018)

Program 2018

Google Translate