X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Diane

Diane · reż. Kent Jones
USA 2018, 95’ · pokaz przedpremierowy

24.10, 15:00 · Cinema City — sala 6

Diane to historia kobiety, która doświadcza czegoś powszechnego, ale i niezwykłego: życie, do jakiego zdążyła już przywyknąć, przecieka jej przez palce. Tytułowa bohaterka mieszka sama w zachodnim Massachusetts. Poświęca czas opiece nad innymi, swoje potrzeby stawiając zawsze na ostatnim miejscu. Jej życie kręci się wokół kuzynów, przyjaciół, ukochanych ciotek i wujków oraz ludzi, którym podaje parafialne kolacje. Jej największym obciążeniem jej dorosły syn Brian, który ciągle przebywa na odwyku, choć nie jest ze sobą całkowicie szczery, jeśli chodzi o kwestię swojego uzależnienia…

Reżyser:Kent Jones
Scenariusz:Kent Jones
Muzyka:Jeremiah Bornfield
Zdjęcia:Wyatt Garfield
Montaż:Mike Selemon
Obsada:Mary Kay Place, Jake Lacy, Estelle Parsons, Andrea Martin, Deirdre O\\\\\\\'Connell
Producenci:Ben Howe, Caroline Kaplan, Oren Moverman, Luca Borghese
Produkcja:AgX, Sight Unseen Pictures
Nagrody:FF w Tribece / Tribeca FF – Nagroda Fundatorów: Najlepszy Film Fabularny, Najlepszy Scenariusz, Najlepsze Zdjęcia / Founders Award for Best Feature Film, Best Screenplay, Best Cinematography (2018); MFF w Locarno / Locarno IFF – Nagroda Jury Ekumenicznego – Wyróżnienie Specjalne / Prize of the Ecumenical Jury – Special Mention (2018)

Program 2018

Google Translate