X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Nina

Nina · reż. Olga Chajdas
Polska 2018, 130’

25.10, 17:00 · Cinema City — sala 6

Nina, trzydziestostoparoletnia nauczycielka, która nie może mieć dzieci, szuka surogatki. Wydaje się, że razem z mężem Wojtkiem, znaleźli idealną kandydatkę. To Magda — pozornie szczęśliwa dwudziestopięciolatka, która bawi się życiem, nie ma zobowiązań. Nina zakochuje się w kobiecie…

Film Olgi Chajdas to historia nieoczekiwanej miłości i opowieść o wypełnianiu pustki, skomplikowanych wyborach i gwałtownym uczuciu, w którym tradycyjne podziały nie istnieją.

Reżyser:Olga Chajdas
Scenariusz:Marta Konarzewska, Olga Chajdas
Muzyka:Andrzej Smolik
Zdjęcia:Tomasz Naumiuk
Montaż:Kasia Adamik
Obsada:Julia Kijowska, Eliza Rycembel, Andrzej Konopka, Katarzyna Gniewkowska, Maria Peszek
Producenci:Dariusz Pietrykowski, Andrzej Połeć
Produkcja:Film It
Dystrybucja:Film It
Nagrody:FF w Gdyni / Gdynia FF – Złoty Pazur, Nagroda Onetu: Odkrycie Festiwalu / Golden Claw, Onet Award: The Discovery of the Festival (2018); MFF w Karlskronie / The Carl International Film Festival (CIFF) – Nagroda za Reżyserię / Award for Directing (2018); MFF w Rotterdamie / IFF Rotterdam– VPRO Big Screen Award (2018)

Olga Chajdas (ur. w 1983 r. w Poznaniu) ukończyła w 2006 r. Wydział Organizacji Sztuki Filmowej PWSFTviT w Łodzi, a w 2009 r. kurs reżyserski w Szkole Wajdy. Pracowała jako asystentka reżysera, scenarzystka i niezależna reżyserka w telewizji, filmie i teatrze. Film Nina (2018), który swoją premierę miał na MFF w Rotterdamie, to jej debiut fabularny.

Wybrana Filmografia

  • 2018 – Nina
  • 2017 – Kobieta budzi się rano (short)
  • 2016 – 3 × Miłość (short)

Program 2018

Google Translate