X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Siedzący słoń

Da Xiang Xi Di Er Zuo · reż. Hu Bo
Chiny 2018, 230’

27.10, 18:00 · Kino Centrum

Mówi się, że w mieście Manzhouli na północy Chin żyje słoń, który po prostu siedzi i ignoruje świat. Główni bohaterowie filmu mają obsesję na punkcie Manzhouli, a ich historie opowiedziane są w formie wizualnych kompozycji rozgrywających się w ciągu jednego dnia — od świtu do zmierzchu — gdy pociąg do Manzhouli szykuje się do odjazdu. Choć to zbiór całkowicie różnych postaci, łączy ich to, że marzą o ucieczce przed czekającą ich równią pochyłą…

Siedzący słoń to debiutancki film słynnego chińskiego pisarza Hu Bo, który zmarł śmiercią samobójczą w październiku 2017 roku w wieku zaledwie 29 lat.

Reżyser:Hu Bo
Scenariusz:Hu Bo
Muzyka:Hua Lun
Zdjęcia:Fan Chao
Montaż:Hu Bo
Obsada:Zhang Yu, Peng Yuchang, Wang Yuwen, Liu Congxi
Producent:Dongyan Fu
Produkcja:Dongchun Films
Nagrody:Berlinale – Wyróżnienie Specjalne: Nagroda za Najlepszy Debiut, Nagroda FIPRESCI / Special Mention: Best First Feature Award, FIPRESCI Prize (2018); MFF T-Mobile Nowe Horyzonty / T-Mobile New Horizons IFF – Nagroda Publiczności / Audience Award (2018)

Program 2018

Google Translate