X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Genialna przyjaciółka

L’amica geniale · reż. Saverio Costanzo
Odcinki 1 i 2, Włochy, USA 2018, 120’ · polska premiera

26.10, 19:30 · Kino Centrum

Wstęp wolny

Nowy, ośmioodcinkowy serial HBO Genialna przyjaciółka jest adaptacją pierwszej z czterech powieści bestsellerowego cyklu Eleny Ferrante.

Kiedy nagle z życia sześćdziesięcioletniej Eleny Greco znika jej najbliższa przyjaciółka, kobieta zaczyna opisywać historię ich wieloletniej przyjaźni. Raffaellę Cerullo, zwaną Lilą, poznała w pierwszej klasie szkoły podstawowej w 1950 roku. Akcja serialu toczy się w niebezpiecznym i jednocześnie magicznym Neapolu na przestrzeni ponad 60 lat. Elena stara się rozwikłać tajemnicę zniknięcia swojej przyjaciółki Lily, która była jej powiernicą i zarazem największym wrogiem.

Reżyser:Saverio Costanzo
Scenariusz:Saverio Costanzo, Elena Ferrante, Laura Paolucci, Laura Paolucci
Muzyka:Max Richter
Zdjęcia:Fabio Cianchetti
Montaż:Francesca Calvelli
Obsada:Elisa Del Genio, Ludovica Nasti, Margherita Mazzucco, Gaia Girace, Valentina Acca, Antonio Buonanno, Gennaro Canonico, Pina Di Gennaro
Producenci:Nadia Khamlichi, Martina Metz, Laura Paolucci, Sara Polese, Adrian Politowski, Beata Saboova
Produkcja:HBO, Rai Fiction, Timvision

Program 2018

Google Translate