X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Chambermaid, The

La camarista · reż. Lila Avilés
Meksyk 2018, 102’ · polska premiera

26.10, 19:45 · Cinema City — sala 8

Eve to młoda pokojówka pracująca w jednym z najbardziej luksusowych hoteli w Mexico City ― ekskluzywnej szklanej wieży, którą zamieszkują bardzo zamożni goście. Długie, wypełnione pracą zmiany uniemożliwiają kobiecie opiekę nad dzieckiem. Eve wierzy, że jej sytuacja się poprawi, jeśli dostanie awans i zacznie pracować w apartamentach o podwyższonym standardzie. Godzi się więc na wyczerpujący grafik. Rodząca się w miejscu pracy przyjaźń oraz niezgrabny, cichy flirt z nieprzystępnym czyścicielem okien dodają kobiecie zapału do walki, którego bardzo potrzebuje. Kiedy sprawy przybierają inny obrót, niż sobie zaplanowała, Eve zmienia odnalezioną w sobie odwagę w siłę do zmierzenia się z życiem, jakie toczy się poza migotliwą wieżą.

Reżyser:Lila Avilés
Scenariusz:Lila Avilés, Juan Carlos Marquéz
Zdjęcia:Carlos Rossini
Montaż:Omar Guzmán
Obsada:Gabriela Cartol, Teresa Sánchez
Producenci:Lila Avilés, Tatiana Graullera
Produkcja:Limerencia, FROPOCINE México, Bad Boy Billy Production, Bambú Audiovisual, La Panda
Nagrody:MFF w Toronto / TIFF – Oficjalna Selekcja / Official Selection (2018); MFF w San Sebastián / San Sebastián IFF – Oficjalna Selekcja: sekcja Nowi Reżyserzy / Official Selection: New Directors section (2018)

Program 2018

Google Translate