X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Swan, The

Svanurinn · reż. Ása Helga Hjörleifsdóttir
Islandia, Niemcy, Estonia 2017, 91’ · polska premiera

20.10, 13:30 · Kino Centrum

Współczesna Islandia. Krnąbrna dziewięciolatka Sól zostaje wysłana na daleką wieś do krewnych, u których ma spędzić lato, popracować i trochę dojrzeć. Natura wydaje się tu bezkresna, a zwierzęta jakby obdarzone duszą. Za to ludzie są szorstcy. Wszyscy poza tajemniczym parobkiem Jónem, który — podobnie jak Sól — lubi słowa bardziej niż ludzi. Jednak córka farmerów Ásta również ma oczekiwania względem Jóna i wkrótce Sól zostaje uwikłana w dramatyczną sytuację, którą trudno jej zrozumieć. To lato oznaczać będzie dla dziewczynki zanurzenie się w mętnych wodach dorosłości i odkrycie dzikiej natury, która tkwi w każdym z nas.

Reżyser:Ása Helga Hjörleifsdóttir
Scenariusz:Ása Helga Hjörleifsdóttir
Muzyka:Gunnar Örn Tynes
Zdjęcia:Martin Neumeyer
Montaż:Sebastian Thümler, Elísabet Ronaldsdóttir
Obsada:Gríma Valsdóttir, Þorvaldur Davíð Kristjánsson, Þuríður Blær Jóhannsdóttir, Kalta Margrét Þorgeirsdóttir, Ingvar E. Sigurðsson
Producenci:Birgitta Björnsdóttir, Hlín Jóhannesdóttir
Produkcja:Vintage Pictures, Junafilm, Kopli Kinokompanii
Nagrody:MFF w Kairze / Cairo IFF – Nagroda „Kino Jutra” / Cinema of Tomorrow Award (2017); MFF w Santa Barbara / Santa Barbara IFF – Najlepszy Film Skandynawski / Best Scandinavian Film (2018)

Program 2018

Google Translate