X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Antropocen: Epoka człowieka

Anthropocene: The Human Epoch · reż. Jennifer Baichwal, Edward Burtynsky, Nicholas de Pencier
Kanada 2018, 87’ · pokaz przedpremierowy

20.10, 20:15 · Cinema City — sala 6

Od wybetonowanych brzegów Chin, które zajmują dziś aż 60% wybrzeża kontynentalnego Azji, do największych naziemnych maszyn, jakie kiedykolwiek zbudowano w Niemczech. Od psychodelicznych kopalni potasu w rosyjskim Uralu do metalowych kontenerów w mieście Norylsk. Od zdewastowanej Wielkiej Rafy Koralowej w Australii po surrealistyczne stawy litu na pustyni Atakama. Film, kręcony przez cztery lata z wykorzystaniem najnowocześniejszych technik i wysokiej jakości sprzętu, dokumentuje formy i przejawy dominacji człowieka nad Ziemią. Film dokumentalny.

Reżyser:Jennifer Baichwal, Edward Burtynsky, Nicholas de Pencier
Scenariusz:Jennifer Baichwal
Muzyka:Rose Bolton, Norah Lorway
Zdjęcia:Nicholas de Pencier
Montaż:Roland Schlimme
Obsada:Alicia Vikander (narrator)
Produkcja:Mercury Films
Nagrody:Canadian Screen Awards – Nagroda im. Teda Rogersa dla Najlepszego Dokumentu Pełnometrażowego, Najlepsze Zdjęcia w Dokumencie Pełnometrażowym / Ted Rogers Best Feature Length Documentary Award, Best Cinematography in a Feature Length Documentary (2019)

Program 2019

Google Translate