X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Filmogranie!

Miasto robotów. Balet futurystyczny

Motywem przewodnim tegorocznej edycji warsztatów będą przede wszystkim: roboty, bunt maszyn oraz szeroko pojęty futuryzm w stylu retro. Za inspirację do działań filmowych i warsztatowych posłuży również Balet triadyczny Oskara Schlemmera, stanowiący syntezę naturalności i sztuczności. Geometryzacja ruchu i mechanizacja ciała, które ściśle związane są z poczuciem przestrzeni, pozwolą stworzyć nam nową, teledyskową wizję miasta robotów.

Kiedy:

Gdzie:

Domkultury! Bydgoskie Przedmieście i plenery

Wstęp nieodpłatny!


Filmogranie! to transdyscyplinarny projekt nieformalnej edukacji, zakładający przeprowadzenie spektrum działań, skupionych wokół szeroko pojętej sztuki filmowej oraz edycji obrazu i dźwięku. Innowacyjność programu polega przede wszystkim na tym, że dzieci i młodzież są nie tylko odbiorcami proponowanych przez edukatorów działań, ale również ich aktywnymi współtwórcami. Atrakcyjny program edukacyjny Filmogrania! angażuje najmłodszych w inną niż bierna formę kontaktu z filmem jako bytem z obszaru syntezy sztuk.

Działanie realizowane we współpracy z Domkultury! Bydgoskie Przedmieście ― Fundacją Fabryka UTU.

Program 2019

Google Translate