X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Nasze miejsce na Ziemi

The Biggest Little Farm · reż. John Chester
USA 2018, 91’ · pokaz przedpremierowy

25.10, 20:00 · Cinema City — sala 8

Znakomity reżyser John Chester i jego żona Molly muszą opuścić swoje małe mieszkanko w Los Angeles. Wszystko za sprawą ukochanego psa Todda, którego szczekanie drażni sąsiadów. Chesterowie traktują swoje wygnanie jako pretekst do realizacji marzenia o własnej farmie, funkcjonującej w zgodzie z prawami natury. 80 hektarów ziemi w upalnej Kalifornii staje się odtąd ich nowym domem. Z pomocą przyjaciół i zapaleńców z całego świata, John i Molly realizują wyjątkowy projekt: 10 tysięcy drzew, ponad 200 rodzajów upraw i dziesiątki gatunków zwierząt, żyjących w zgodzie ze sobą i swoją naturą, a wszystko to bez udziału szkodliwej chemii i bezdusznej technologii. Film dokumentalny.

Reżyser:John Chester
Scenariusz:John Chester, Mark Monroe
Muzyka:Jeff Beal
Zdjęcia:John Chester
Montaż:Amy Overbeck
Obsada:John Chester, Molly Chester
Producenci:John Chester, Sandra Keats
Produkcja:Diamond Docs, FarmLore Films
Dystrybucja:Monolith Films
Nagrody:MFF w Palm Springs / Palm Springs IFF – Nagroda Publiczności: Najlepszy Dokument Pełnometrażowy / Audience Award: Best Documentary Feature (2019); MFF Sedona / Sedona IFF – Najlepszy Dokument / Best Documentary (2019)

Program 2019

Google Translate