X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Dziwor

Weirdy · reż. Paweł Dyllus
Polska 2019, 29’

25.10, 17:20 · Kino Centrum

Niezwykły artysta i reżyser, Bogdan Dziworski, powraca po długiej przerwie, by zrobić nowy film. Podczas pracy na planie pomiędzy doświadczonym twórcą a młodszym operatorem, Pawłem, rodzi się niezwykła relacja. Paweł stara się dotrzeć do Dziworskiego i poznać odpowiedzi na nurtujące go pytania. Film dokumentalny.

Reżyser:Paweł Dyllus
Scenariusz:Paweł Dyllus
Zdjęcia:Paweł Dyllus
Montaż:Katarzyna Leśniak
Obsada:Bogdan Dziworski
Produkcja:Dyllus Film
Nagrody:Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych Młodzi i Film – Nagroda Specjalna Legalnej Kultury dla Filmu Krótkometrażowego (2019) / “The Young and Cinema” Koszalin Debut Film Festival – Special Award of “Legal Culture” for a Short Film (2019)

Paweł Dyllus urodził się 1981 roku w Katowicach. Jest absolwentem realizacji obrazu na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, autorem zdjęć do filmów Chce się żyć, Atlas, Emilka płacze, Jestem mordercą. Dziwor jest jego debiutem reżyserskim.

Program 2019

Google Translate