X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Kafarnaum

Cafarnaúm · reż. Nadine Labaki
Liban, USA 2018, 121’

21.10, 15:00 · CKK Jordanki

Dwunastoletni Zejn jest mieszkańcem bejruckich slumsów, odmalowanych w Kafarnaum z niezwykłą intensywnością. Zgodnie z tytułem, oznaczającym „chaos”, „bezład”, „gmatwaninę”, dzielnica uderza nadmiarem: rzeczy, ludzi, a przede wszystkim dzieci, niewinnych ofiar rzeczywistości społecznej oraz klasowych i ekonomicznych podziałów. Nadine Labaki staje w ich obronie ― i to dosłownie, wciela się bowiem w filmie w rolę adwokatki Zejna. Przed sądem chłopak odtwarza swoją historię, przywołuje dramatyczne wspomnienia, ale co najważniejsze: z pasją walczy o siebie i swoją przyszłość…

Reżyser:Nadine Labaki
Scenariusz:Jihad Hojeily, Michelle Keserwany, Nadine Labaki, Khaled Mouzanar
Muzyka:Khaled Mouzanar
Zdjęcia:Christopher Aoun
Montaż:Konstantin Bock, Laure Gardette
Obsada:Zain Al Rafeea, Yordanos Shiferaw, Boluwatife Treasure Bankole, Nadine Labaki
Producenci:Michel Merkt, Khaled Mouzanar
Produkcja:Boo Pictures, Mooz Films
Dystrybucja:Gutek Film
Nagrody:Oscar / Academy Awards – nominacja: Najlepszy Film Nieanglojęzyczny / nomination: Best Foreign Language Film (2019); FF w Cannes / Cannes FF – Nagroda Jury: Najlepszy Film, Nagroda Jury Ekumenicznego / Jury Award: Best Film, Prize of the Ecumenical Jury (2018)

Program 2019

Google Translate