X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Cronofobia

Cronofobia · reż. Francesco Rizzi
Szwajcaria 2018, 93’ · polska premiera

24.10, 21:00 · CKK Jordanki

Tajemniczy, samotny Suter to podróżujący mężczyzna, który ucieka przed swoim prawdziwym „ja”. Za dnia przemierza Szwajcarię, tworzy coraz to nowe tożsamości i ― zawsze incognito ― ocenia jakość obsługi klientów w luksusowych sklepach i hotelowych pokojach. Nocami natomiast potajemnie podgląda życie innej samotnej osoby ― Anny, kobiety zmagającej się z wyjątkowym cierpieniem. Gdy odkrywa ona, że Suter ma obsesję na jej punkcie, zawiązuje się między nimi dziwna relacja. Mężczyzna zaczyna wcielać się w postać zmarłego męża Anny, a dwie samotne dusze łączy szczególnego rodzaju zażyłość. Krucha równowaga zostaje jednak zachwiana, gdy Anna poznaje mroczny sekret Sutera ― okazuje się bowiem, że był on uwikłany w sytuację, która pchnęła jej męża do popełnienia samobójstwa. Ostatecznie Suter będzie musiał poświęcić uczucia, by odnaleźć siebie.

Reżyser:Francesco Rizzi
Scenariusz:Daniela Gambaro, Francesco Rizzi
Zdjęcia:Simon Guy Fässler
Montaż:Giuseppe Trepiccione
Obsada:Vinicio Marchioni, Sabine Timoteo, Leonardo Nigro, Jasmin Mattei
Producenci:Villi Hermann, Michela Pini
Produkcja:Imagofilm Lugano, Switzerland
Dystrybucja:The Moonshot Company
Nagrody:Festival del Cinema Europeo – Najlepszy Aktor Europejski / Best European Actor, Nagroda Specjalna Jury / Special Jury Award (2018); Tallin Black Night FF – Specjalna Nagroda Jury / Special Jury Prize (2018); MFF w Hong Kongu / Hong Kong IFF – oficjalna selekcja: Międzynarodowy Konkurs Młodego Kina / official selection: Young Cinema International Competition (2019)

Francesco Rizzi urodził się w Mendrisio (Szwajcaria). Ukończył studia w zakresie literatury włoskiej i historii sztuki na Uniwersytecie we Fryburgu, a także reżyserię filmową w N.U.C.T w Rzymie. Cronofobia to jego pełnometrażowy debiut.

Filmografia:

  • 2018 – Cronofobia
  • 2010 – La culla del Dio morente (doc)
  • 2005 – Rex Nemorensis (short)

Program 2019

Google Translate