X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Instinct

Instinct · reż. Halina Reijn
Holandia 2019, 98’ · polska premiera

22.10, 15:00 · Cinema City — sala 8

Doświadczona psycholożka Nicoline zaczyna nową pracę w zakładzie karnym. Spotyka na swej drodze Idrisa, przestępcę seksualnego, który popełnił wiele poważnych zbrodni. Po pięciu latach leczenia, ma po raz pierwszy opuścić placówkę penitencjarną bez nadzoru. Zespół osób, który zajmował się jego przypadkiem, jest pod wrażeniem postępów, jakie zrobił. Jednak Nicoline mu nie ufa i stara się przesunąć termin zwolnienia. Idris robi, co może, by przekonać kobietę, że ma czyste intencje, a tak naprawdę powoli i konsekwentnie zmienia się w manipulanta, którego Nicoline widziała w nim od początku. Między tą dwójką zaczyna się gra sił, a kobieta, mimo wiedzy i doświadczenia, jakie posiada, daje się kompletnie omotać…

Reżyser:Halina Reijn
Scenariusz:Esther Gerritsen, Halina Reijn
Muzyka:Ella van der Woude
Zdjęcia:Jasper Wolf
Montaż:Job ter Burg
Obsada:Carice van Houten, Marwan Kenzari, Marie-Mae van Zuilen, Pieter Embrechts, Betty Schuurman
Producenci:Frans van Gestel, Laurette Schillings, Arnold Heslenfeld
Produkcja:Topkapi Films
Dystrybucja:Films Boutique
Nagrody:MFF w Toronto / TIFF – oficjalna selekcja / official selection (2019); FF w Locarno / Locarno FF – Nagroda Variety Piazza Grande, Nagroda Swatch Art Peace Hotel: Specjalne Wyróżnienie / Variety Piazza Grande Award, Swatch Art Peace Hotel Award: Special Mention (2019)

Halina Reijn (1975) to holenderska aktorka, reżyserka, pisarka i producentka. Studiowała w Akademii Sztuk Dramatycznych w Maastricht. Jako aktorka zdobyła szereg nagród, m.in. Holenderską Nagrodę Filmową, Złotego Cielca dla Najlepszej Aktorki, bardzo prestiżową holenderską nagrodę teatralną Theo D’Or oraz Colombinę, a także Courbois Pearl. Instinct to jej debiut reżyserski.

Filmografia:

  • 2019 – Instinct

Program 2019

Google Translate