X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Lane 4

Raia 4 · reż. Emiliano Cunha
Brazylia 2019, 95’ · polska premiera

21.10, 20:15 · Cinema City — sala 6

Dwunastoletnia Amanda jest pływaczką. Z natury cicha i zdystansowana, bezpiecznie czuje się we własnym świecie — pod wodą, gdzie żaden sekret nie może wyjść na jaw. Rodzice nie poświęcają jej zbyt wiele uwagi, więc większość czasu spędza na basenie na treningach, próbując odnieść sukces w jedynym sporcie, który naprawdę kocha. Jej przeciwniczką — nie tylko na pływalni, ale i w życiu — jest Priscila, gwiazda drużyny. Subtelna gra sił się rozpoczyna…

Reżyser:Emiliano Cunha
Scenariusz:Emiliano Cunha
Muzyka:Felipe Puperi
Zdjęcia:Edu Rabin
Montaż:Vicente Moreno
Obsada:Brídia Moni, Kethelen Guadagnin, Cauã Furtado, Fernanda Chicolet, Rafael Sieg, José Henrique Ligabue
Producenci:Davi de Oliveira Pinheiro, Emiliano Cunha, Pedro Guindani
Produkcja:Ausgang
Nagrody:MFF w Szanghaju / Shanghai IFF – oficjalna selekcja / official selection (2019)

Emiliano Cunha (1982) ukończył studia z zakresu nauk o filmie. Jest reżyserem wielokrotnie nagradzanego filmu krótkometrażowego The Dog, który pokazywano na ponad pięćdziesięciu festiwalach na całym świecie, oraz prezentowanego ponad trzydziestokrotnie na różnych przeglądach shorta A Cup of Coffee and Wait. Nakręcił także film Wolves i serial Horizonte B.

Wybrana Filmografia:

  • 2019 – Lane 4
  • 2018 – Endodermia (short)
  • 2016 – Under Clear and Innocent Waters (short)
  • 2010 – The Dog (short)

Program 2019

Google Translate