X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

My Thoughts Are Silent

Moi dumky tykhi · reż. Antonio Lukich
Ukraina 2019, 104’ · polska premiera

24.10, 15:00 · Cinema City — sala 8

Dwudziestopięcioletni Wadim to kompozytor i inżynier dźwięku mieszkający w Kijowie. Doświadczył wielu niepowodzeń — zarówno w sferze zawodowej, jak i prywatnej. Dostaje jednak od losu szansę, by zacząć wszystko od nowa. Zadanie, dzięki któremu mógłby opuścić Ukrainę, gdzie żyje się trudno, i przenieść do upragnionej Kanady, jest proste: ma nagrać odgłosy zakarpackich zwierząt. Jednak sprawy się komplikują, gdy okazuje się, że przy wykonywaniu tej pracy Wadimowi towarzyszyć będzie… jego matka. Tak rozpoczyna się wspólna podróż tej dwójki. Jest wiosna, wszystko wokół budzi się do życia. Przemierzając piękne pejzaże ukraińskich Karpat Zachodnich, Wadim — z urządzeniem rejestrującym w dłoni — na każdym przystanku udaje się w pogoń za zwierzętami: bobrem eurazjatyckim, jeleniem czerwonym czy zającem szarakiem… Jednak najbardziej pożądany jest tajemniczy Rakhiv mallard (Anas rakhivus). Jeśli Wadim go znajdzie, otrzyma największą nagrodę.

Reżyser:Antonio Lukich
Scenariusz:Antonio Lukich, Valeria Kalchenko
Zdjęcia:Illia Yehorov
Montaż:Alexander Chorny
Obsada:Andriy Lidagovskiy, Irma Vitovska-Vantsa
Producenci:Alla Belaya, Dmytro Sukhanov
Produkcja:Toy Cinema
Dystrybucja:Alief
Nagrody:MFF w Karlowych Warach / Karlovy Vary IFF – Specjalna Nagroda Jury / Special Jury Prize (2019); MFF w Odessie / Odesa IFF – Nagroda Publiczności w Konkursie Narodowym, Najlepsze Aktorstwo, Nagroda FIPRESCI / Audience Award of the National Competition, Best Acting, FIPRESCI Prize (2019)

Antonio Lukich urodził się w Użhorodzie w zachodniej Ukrainie. Studiował reżyserię na Kijowskim Narodowym Uniwersytecie Teatru, Kina i Telewizji im. Iwana Karpenki-Karego. Jego film dyplomowy, It Was Showering in Manchester, nagrodzono w 2016 roku na MFF w Odessie, uznając go za Najlepszy Film Krótkometrażowy. My Thoughts Are Silent to debiut fabularny Lukicha.

Filmografia:

  • 2019 – My Thoughts Are Silent
  • 2015 – It Was Showering in Manchester (short)

Program 2019

Google Translate