X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Kwiat szczęścia

Little Joe · reż. Jessica Hausner
Austria, Wielka Brytania, Niemcy 2019, 105’ · pokaz przedpremierowy

22.10, 17:30 · Cinema City — sala 6

Samotna matka Alice jest doświadczonym hodowcą roślin w firmie zajmującej się tworzeniem nowych gatunków. Wyhodowała wyjątkowy szkarłatny kwiat, niezwykły nie tylko z racji swojego piękna, ale także terapeutycznych właściwości. Jeśli trzyma się go w odpowiedniej temperaturze, zapewnia dobrą pożywkę i mówi do niego regularnie, czyni on swojego właściciela szczęśliwym. Wbrew zarządzeniom obowiązującym w firmie, Alice zabiera jeden z egzemplarzy do domu i obdarowuje nim Joego, swojego nastoletniego syna. Nadają roślinie nazwę „kwiat szczęścia”. Jednak gdy nowy, wyhodowany przez Alice twór się rozrasta, kobieta zaczyna podejrzewać, że być może nie jest on tak nieszkodliwy, jak sugerowałaby jego nazwa.

Reżyser:Jessica Hausner
Scenariusz:Jessica Hausner, Géraldine Bajard
Zdjęcia:Martin Gschlacht
Montaż:Karina Ressler
Obsada:Emily Beecham, Ben Whishaw, Kerry Fox, Kit Connor, Phénix Brossard
Producenci:Philippe Bober, Bertrand Faivre, Martin Gschlacht, Jessica Hausner, Gerardine O\\\\\\\\\\\\\\\'Flynn, Bruno Wagner
Produkcja:Coop99 Filmproduktion, The Bureau, Essential Filmproduktion GmbH
Dystrybucja:Against Gravity
Nagrody:FF w Cannes / Cannes FF – Najlepsza Aktorka / Best Actress (2019)

Program 2019

Google Translate