X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Niewidoczne życie sióstr Gusmao

A Vida Invisível · reż. Karim Aïnouz
Brazylia, Niemcy 2019, 139’ · pokaz przedpremierowy

25.10, 19:45 · Cinema City — sala 6

Rio de Janeiro, pierwsza połowa lat 50. Osiemnastoletnią Eurídice i dwa lata starszą Guidę łączą nie tylko siostrzane więzi, ale i poczucie, że nie mogą bez siebie żyć. Mimo że na co dzień przyszło im wychowywać się w konserwatywnym środowisku i nieznoszącej sprzeciwu rodzinie, każda z bohaterek ma jasny plan na życie. Eurídice chce zostać znaną pianistką, podczas gdy Guida marzy o poznaniu prawdziwej, wielkiej miłości. Dramatyczne wydarzenia sprawiają, że kobiety zostają rozdzielone i zmuszone do tego, by żyć osobno, niewiele o sobie nawzajem wiedząc. Nigdy jednak nie tracą nadziei na to, że w końcu się odnajdą…

Reżyser:Karim Aïnouz
Scenariusz:Karim Aïnouz, Murilo Hauser, Inés Bortagaray
Muzyka:Benedikt Schiefer
Zdjęcia:Hélène Louvart
Montaż:Heike Parplies
Obsada:Carol Duarte, Julia Stockler, Gregorio Duvivier, Bárbara Santos, Flávia Gusmão
Producenci:Rodrigo Teixeira, Michael Weber, Viola Fügen
Produkcja:Canal Brasil, Pola Pandora Filmproduktions, RT Features, Sony Pictures Releasing
Dystrybucja:Aurora Films
Nagrody:FF w Cannes / Cannes FF – Nagroda Główna sekcji Inne Spojrzenie / Un Certain Regard Award (2019); brazylijski kandydat do Oscarów w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny / Bralizian candidate for Academy Awards in the Best Foreign Language Film category (2020)

Program 2019

Google Translate