X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Pieśń imion

The Song of Names · reż. François Girard
Kanada, Węgry 2019, 113’ · pokaz przedpremierowy

23.10, 15:00 · CKK Jordanki

Nominowani do Oscara Tim Roth i Clive Owen to gwiazdy emocjonującej, niemal detektywistycznej opowieści, której akcja toczy się na dwóch kontynentach i rozciągnięta jest w czasie na pół wieku.

W Europie wybucha II wojna światowa. Dziewięcioletni Martin nawiązuje silną więź ze swoim nowym, przybranym bratem Dovidlem — Żydem polskiego pochodzenia, który przybył do Londynu jako uchodźca. Jest rówieśnikiem Martina i wyjątkowo uzdolnionym skrzypkiem. Gdy jako dwudziestojednolatek Dovidl ma zagrać swój debiutancki koncert, na godzinę przed występem znika bez śladu, pozostawiając rodzinę okrytą hańbą i zrujnowaną. Wiele lat później pewien młody skrzypek prezentuje pięćdziesięciosześcioletniemu Martinowi styl gry, którego mógł go nauczyć tylko Dovidl. Popycha to Martina do wyruszenia w daleką podróż w poszukiwaniu zaginionego brata…

Reżyser:François Girard
Scenariusz:Jeffrey Caine
Muzyka:Howard Shore
Zdjęcia:David Franco
Montaż:Michel Arcand
Obsada:Clive Owen, Tim Roth, Catherine McCormack, Eddie Izzard, Jonah Hauer-King
Producenci:Robert Lantos, Nick Hirschkorn, Lyse Lafontaine
Produkcja:Serendipity Point Films, Lyla Films
Dystrybucja:Monolith Films
Nagrody:MFF w Toronto / TIFF – nominacja: Najlepszy Kanadyjski Film Pełnometrażowy / nomination: Best Canadian Feature Film (2019)

Program 2019

Google Translate