X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Synowie Danii

Danmarks sønner · reż. Ulaa Salim
Dania 2019, 119’ · pokaz przedpremierowy

20.10, 17:15 · Cinema City — sala 8

Dania, rok 2025. Rok po poważnym ataku bombowym w Kopenhadze następuje radykalizacja nastrojów w kraju. Wzmagają się również napięcia na tle etnicznym. Lider ekstremalnie nacjonalistycznego ugrupowania politycznego, Martin Nordahl, jest gotowy do zwycięstwa w zbliżających się wyborach parlamentarnych. Dziewiętnastoletni Zakaria angażuje się w działalność radykalnej organizacji, gdzie nawiązuje więź z Alim. Mężczyźni nie mogą pogodzić się z aktualną sytuacją w kraju, który atakuje swych obywateli tylko dlatego, że mają emigranckie pochodzenie. Decydują się działać, ale są tylko narzędziami w rękach dzierżących władzę. Spróbują się od nich uniezależnić, jednak ich braterska relacja będzie wystawiona na próbę, a podjęte kroki odcisną silne piętno na ich życiu.

Reżyser:Ulaa Salim
Scenariusz:Ulaa Salim
Muzyka:Turkman Souljah
Zdjęcia:Eddie Klint
Montaż:Jenna Mangulad
Obsada:Mohammed Ismail Mohammed, Zaki Youssef, Rasmus Bjerg
Producent:Daniel Mühlendorph
Produkcja:Hyæne Film
Dystrybucja:New Europe Film Sales
Nagrody:MFF Riviera / Riviera IFF – Najlepszy Film / Best Picture (2019); OFF Camera w Krakowie / International Festival of Independent Cinema in Krakow – Krakowska Nagroda Filmowa / Krakow Film Award (2019)

Program 2019

Google Translate