X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

L.U.C. & Rebel Babel Film Orchestra

Koncert otwarcia Festiwalu

19.10, 19:00 · CKK Jordanki

Projekt Rebel Babel Film Orchestra to wyjątkowa, międzynarodowa orkiestra, która koncertuje na całym świecie, zapraszając za każdym razem w swoje szeregi różnych artystów, niepokornie łącząc style i mieszając gatunki. Autor projektu — muzyczny wizjoner Łukasz L.U.C. Rostkowski — tym razem zabierze publiczność w niezapomnianą filmową podróż w muzyczny świat Krzysztofa Komedy czy Jana A.P. Kaczmarka, który wybrzmiewa m.in. w filmach Romana Polańskiego, Marca Fostera czy Jerzego Hoffmana. Usłyszymy również szlagiery klasyki polskiego kina, m.in. piosenkę Ach jak przyjemnie legendarnego Henryka Warsa.

Mocnym, toruńskim akcentem będzie ballada Nim wstanie dzień, skomponowana przez Krzysztofa Komedę, będąca motywem przewodnim filmu Prawo i pięść. Obraz z 1964 roku, nazywany „pierwszym polskim westernem”, w całości został nakręcony właśnie w Toruniu.

L.U.C. do toruńskiej odsłony swojego projektu zaprosił dwie artystki: Marię Sadowską oraz Dorotę Miśkiewicz. Pozornie reprezentują odległe światy. W rzeczywistości łączy je miłość do muzyki, odwaga w podbijaniu jej nowych kontynentów, śmiałość aranżacji i skłonność do stawiania sobie wysoko poprzeczki. W składzie toruńskiej orkiestry Rebel Babel usłyszymy także pianistkę Dominikę Czajkowską i Whoop Group. Towarzyszyć im będzie Powiatowa i Miejska Orkiestra Dęta z Chełmży.

Koncert L.U.C. & Rebel Babel Film Orchestra, odbędzie się w ramach festiwalowego pasma Energia Muzyki Filmowej. Zapraszamy w sobotę, 19 października do CKK Jordanki, godz. 19.00.

Wyłącznym partnerem pasma Energia Muzyki Filmowej jest Apator S.A.

Program 2019

Google Translate