X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Nowy Gordon Gekko. Już jest.

Amerykańscy filmowcy Michael Shannon i Ramin Bahrani stworzyli Gordona Gekko rynku nieruchomości. Postać pojawia się w ich nowym filmie 99 Domów (99 Homes). Czy pobije Wall Street Oliviera Stone'a?

99 Homes, nowy thriller uznanego reżysera i laureata Srebrnego Anioła na Tofifest 2008, Ramina Bahrani (Chop Shop, Man Push Cart, Goodbye Solo), scenarzysta Michael Shannon portretuje rekina rynku nieruchomości, który żeruje na ofiarach kryzysu z lat 2007 - 2009. Szczególnie okrutnie wyzyskuje trudną sytuację pewnego budowlańca (Andrew Garfield) i jego matki (Laura Dern).

Bahrani zadedykował ten film gwieździe światowej krytyki filmowej, Robertowi Ebertowi. Film ma już pierwsze, znaczące, sukcesy. W Wenecji otrzymał SIGNIS Award i Vittorio Veneto Film Festival Award. Był też nominowany do Złotego Lwa. W ostatnich dniach film miał amerykańską premierę na Sundance.

Czy Gordon Gekko rynku nieruchomości pokona Gordona Gekko z Wall Street? Raczej będzie trudno, ale warto obejrzeć 99 Homes by sprawdzić, jak idzie ta walka.

Michael Shannon i Ramin Bahrani interwiev

Sundance: Director Ramin Bahrani, Michael Shannon on New Drama '99 Homes'

Wywiad z Bahranim

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest