X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Miłość,która nie daje wytchnienia

Wycieczka za miasto, która ma mieć charakter oczyszczający dla poturbowanej przez małżeńskie kłopoty pary, zamienia się w niebezpieczną grę charakterów, gdy na pokład samochodu zabierają ekscentrycznego podróżnika Tamira. Tamir jest świadkiem i katalizatorem ich problemów, samozwańczy uzdrowiciel chce być ich drogą do oświecenia. Krzysztof i Agnes wiedzą, że nie powinni ze sobą żyć ale nie potrafią się rozstać, a może nie chcą?
- Temat dysfunkcyjności w związkach jest mi od lat bardzo bliski. Fascynuje mnie dogłębna analiza tego, co może dziać się między mężczyzną i kobietą, gdy chemia i cielesność ich łączy i przyciąga, a sfera charakteru i wartości odpycha. To uzależnienie od mocnych emocji zawsze przysłania to co najważniejsze w związku -  szczęście i podpowiada, by wybrać nieszczęście. Ludzie o niskim poczuciu własnej wartości są uzależnieni od nieszczęścia i taką parą jest Agnes i Krzysztof. Pytanie, które sobie zadaję, to czy jest dla nich szansa? Czy mogą kiedyś stworzyć dobry związek ? Czy może lepiej, żeby zostali razem i nie krzywdzili innych? Film "W Spirali” pokazuje zależność dwojga ludzi, którzy nie potrafią od siebie odejść. W tego typu gatunku filmowym postacie są kluczowe, a ich emocje są najważniejsze dla widza. Aktorstwo jest naturalne, emocjonalne i budowane na prawdzie. Film ten nie zadziwia mnogością wydarzeń i przygód, tylko skupia się na skomplikowanej relacji Agnes I Krzysztofa, a także na ich wewnętrznych problemach. Naszą historię opowiadamy kilka razy, za każdym razem odsłaniając coś nowego i nadając jej nowe znaczenie. Całość została zrealizowana na negatywie filmowym, dla jego niesamowitej plastyczności i podkreślenia doświadczenia filmowego. Co dla nas było wspaniałą przygodą, mam nadzieję, że dla Was będzie pięknym filmem.
- opowiada reżyser Kanrad Aksinowicz

„W Spirali” to debiut fabularny firmy CHROMA PRO. Jej właścicielka Agnieszka Chromicka, od 10 lat produkuje filmy reklamowe, korporacyjne i teledyski. Pracowała jakoproducent wykonawczy dla producentów zewnętrznych z całej Polski. W ramach pracy w Moustache Film pracowała przy produkcji  filmu fabularnego „Zamiana” według scenariusza Cezarego Harasimowicza, który był koprodukcją polsko - czesko (Infinity) -rumuńską (Media Pro). Tam poznała Konrada Aksinowicza i Wojtka Zielińskiego.
„W Spirali” to projekt, który powstał z potrzeby stworzenia autorskiego filmu, obrazującego inspiracje twórców i ich spojrzenie na kino. Po wspólnie zrealizowanym pełnometrażowym filmie twórcy zdecydowali się na ponowną współpracę i zrealizowanie filmu według autorskiego pomysłu i scenariusza.
Film powstał w zawrotnie szybkim tempie. Równolegle z pracami nad scenariuszem w czerwcu 2014r. rozpoczęły się prace produkcyjne. Pierwszą część budżetu udało nam się zebrać poprzez crowdfunding na stronie www.wspieramkulture.pl/projekt/708-W-Spirali. Projekt uzyskał patronat marki Grolsch. Mimo niewielkiego budżetu, dzięki determinacji twórców i zaangażowaniu profesjonalnej ekipy  udało nam się doprowadzić projekt do końca.

W filmie obok Katarzyny Warnke, Piotra Stramowskiego zobaczymy również Olgę Bołądź.

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest