X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Twórca „Chce się żyć” robi serial kryminalny

Maciej Pieprzyca wyreżyseruje nowy serial kryminalny „Prokurator”, który pokaże TVP 2. Scenariusz napisali bracia Miłoszewscy, a na ekranie w rolach głównych zobaczymy Jacka Komana i Wojtka Zielińskiego.

„Prokurator” to dziesięć 45–cio minutowych odcinków, z których każdy opowiada zamkniętą kryminalną historię jednego śledztwa prowadzonego przez prokuratora Procha (Jacek Koman) i jego partnera – Kielaka (Wojtek Zieliński).

Reżyserem pierwszych pięciu odcinków jest Jacek Filipiak, natomiast drugą transzę wyreżyserował Maciej Pieprzyca, którego film „Chce się żyć" dostał "Złotego Anioła" w konkursie filmów polskich "From Poland".

Nietuzinkowe sprawy i nietuzinkowa para tropiąca zabójców wyróżniają serial na tle innych produkcji tego typu. Tłem kryminalnych zagadek jest Warszawa – to pierwszy serial, którego akcja dzieje się np. Muzeum Powstania Warszawskiego, w warszawskim ZOO czy Barze Bambino.

W rolach głównych występują Jacek Koman, Wojtek Zieliński, Magdalena Cielecka (Ewa Sidlecka – patolog) i Dorota Kolak (szefowa Procha, Janina Chorko). Towarzyszą im: Cezary Kosiński, Dominika Ostałowska, Andrzej Deskur, Urszula Grabowska, Sonia Bohosiewicz, Marek Bukowski i inni.

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest