X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Jest trailer Zjednoczonych Stanów Miłości

11 lutego w Berlinie zaczyna się 63. Międzynarodowy Festiwal Filmowy. W najważniejszym, głównym konkursie startuje film Tomasza Wasilewskiego "Zjednoczone Stany Miłości". Do sieci trafił trailer filmu.

Film jest historią czterech kobiet mieszkających w średniej wielkości mieście w momencie upadku systemu komunistycznego. Wasilewski opowiada w nim o tym, jak zmieniające się realia, zmieniają także ich życie osobiste.

Zobacz trailer

"Wychowałem się w takim miasteczku jak w filmie. W ogromnym bloku, który należał do wojska, tam pracowała większość mężczyzn. Kobiety zwykle zostawały w domu" - mówi o inspiracjach Wasilewski, który urodził się w Toruniu, a dorastał w Inowrocławiu.

Pełny tekst rozmowy Pawła Felisa

Zdjęcia zrealizował rumuński operator świawowej sławy, Oleg Mutu, autor zdjęć m.in. do "Czterech miesięcy, trzech tygodni i dwóch dni" Cristiana Mungiu i "Szczęście ty moje" Siergieja Łoźnicy.

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest