X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Babcia ze szpilką i najstarszy taksiarz. Filmy z serca Polski w Toruniu

W toruńskim Dworze Artusa wielki finał Filmów z serca Polski. Po rocznej trasie po kraju, przegląd filmów krótkometrażowych przygotowany przez festiwal Tofifest wraca do Torunia. Na ekranie zobaczymy m. in Andrzeja Grabowskiego, Piotra Adamczyka i... Steffena Mollera

Historia starszej pani, kioskarki robiącej szpilką dziury w prezerwatywach, dramat żołnierzy wyklętych, dokument o najstarszym taksówkarzu w Polsce. To tylko niektóre tematy filmów z przeglądu "Filmy z serce Polski ("Movies from the Heart of Poland").

Stworzony przez programerów festiwalu Tofifest przegląd będzie można zobaczyć 29 i 30 marca w Toruniu, w Dworze Artusa-Artus Cinema. Pierwszego dnia pokaz dokumentów, drugiego fabuł. Co zobaczymy?

15 lat filmowania
Pokaz obejmuje filmy polskich twórców z ostatnich 15 lat. Były one wielokrotnie nagradzane również na prestiżowych festiwalach w kraju i za granicą, jak np. na festiwalu w Gdyni, IFF Slamdance w Stanach Zjednoczonych, Cinema du Reel w Paryżu lub honorowane nagrodą BAFTA.

Filmy łączy też fakt, że ich twórcy to osoby związane z regionem kujawsko-pomorskim. Swoje filmy w ramach ptrzegladu pokazują m.in. Maciej Cuske, Marcin Sauter, Rafał Kapeliński, Marcin Gładych, Jacek Kościuszko, Marcel Woźniak czy Monika Kuczyniecka. Ale jest też bonus.

Dodatkowym smaczkiem są unikatowe teledyski do utworów czołowych polskich zespołów, takich jak: Czesław Śpiewa, Bajzel, Sofa, Rejestracja i Fox. Także zrealizowane przez twórców związanych z regionem.

Po roku do domu
Rok temu przegląd ruszył w trasę po kraju. Odwiedził m.in. Bydgoszcz, Poznań, Łódź, Kraków, Skoczów, Konin, Ciechanów. Podróż była możliwa dzięki dofinansowaniu z programu Mikrowsparcie i ze środków organizatorów Tofifest. 29 i 30 marca trasa kończy się w Artus Cinema i na ten wielki finał serdecznie zapraszamy.

***
Filmy z Serca Polski w Artus Cinema
29-30 marca (wtorek-środa), g.18:00
(codziennie wyświetlony będzie jeden, dwugodzinny blok filmowy)

Producentem projektu są: Fundacja Biuro Kultury oraz MFF Tofifest Partnerzy: Eureka Media, Mistrzowska Szkoła Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy, Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa Telewizyjna i Teatralna w Łodzi oraz Telewizja Polska. Partner Dwór Artusa w Toruniu

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest