X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Jakub Gierszał jako lanser i szkolny samiec alfa. Zrobi tym karierę w USA?

W sieci pojawił się kinowy zwiastun filmu Morris from America z rolą polskiego aktora (z Torunia rodem). Film został dobrze przyjęty na festiwalu w Sundance. Jakub wciela się w postać dominującego, szkolnego gwiazdora. Film wchodzi latem wchodzi kin w USA. Czy pójdą za tym kolejne propozycje ze Stanów?

Dzięki tej roli prestiżowy, światowy serwis filmowy IMDB.com podniósł rankingowe notowania Kuby w kinie światowym. Wg IMDb STARmeter wyprzedził on właśnie w "wartości transferowej" (mówiąc językiem piłkarskim) takich polskich aktorów jak Tomasz Kot, Andrzej Grabowski i Borys Szyc.

Świetne recenzje i nagrody

Główna rola w filmie Chada Hartigana przypadła Craigowi Robinsonowi, który otrzymał za nią specjalną nagrodę jury na FF w Sundance. Film zdobył także nagrodę Waldo Salt Screenwirting.

Film podoba się krytykom. Aż 82 proc. z recenzji uwzględnionych przez serwis Rottentomatoes.com jest pozytywna. To zaskoczenie, bo historie nastolatków z problemami często idą w kicz. Czy tu się udało?

Nastolatek z problemami. Poradzi sobie?

Film to historia 13-letniego Morrisa (Markees Christmas), który wraz z ojcem Curtisem (Craig Robinson) przeprowadza się ze Stanów Zjednoczonych do Niemiec – do Heidelbergu.

Chłopak ma problemy z odnalezieniem się w nowym środowisku. Ale wszystko się zmienia, kiedy wpada mu w oko 15-letnia Katrin (Lina Keller).

Kuba Gierszał? Znamy, znamy.

Jakub Gierszał jest laureatem wielu nagród, w tym Flisaka Tofifest - nagrody dla twórców z Torunia przyznawanej podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest.

"Bardzo mnie cieszy, że Jakub jest dostrzegany coraz mocniej na świecie. Już jego występ w ramach prestiżowego projektu Berlinale Shooting Stars był znakiem, że światowe kino może się o niego upomnieć. Znakomicie zagrał w "Sali samobójców", "Nieulotnych". Nawet w ogólnie nieudanej "Hiszpance" był jasnym punktem obsady" mówiła dla portalu Dzień Dobry Toruń szefowa Tofifest Kafka Jaworska.

Flisak sprzed kilku lat poprzedził podróż Kuby po zagranicznych planach filmowych. Bo „Morris from America" to nie jego pierwsza zagraniczna rola.

Kuba w "Draculi" i Donaldem Sutherlandem

Ostatnio moigliśmy oglądać Kubę w wysokobudżetowym filmie "Dracula Historia Prawdziwa" w reżyserii Gary'ego Shora.

Z samym Donaldem Sutherlandem zagrał w serialu "Przekraczając granice" (oryg. "Crossing Lines"; Francja-Niemcy-USA-Belgium). Wystąpił w niemieckiej komedii "Der Liebling des Himmels" (2015) w reżyserii Dani Levy'ego (aktor w "Aimee i Jaguar", reżyser "Adolf H. - Ja wam pokażę!"), thillerze "The Fold" (2013, USA) Johna Jencksa, telewizyjnej fantasy "Der Teufel mit den drei goldenen Haaren" (2013, Niemcy) Marii von Heland i daramacie "Mroczny świat" (oryg. "Finsterworld"; 2013, Niemcy) Frauke Finsterwalder.

Niedługo zobaczymy go też w oczekiwanym polskim filmie "Pokot" w reżyserii samej Agnieszka Holland. Niejasne z kolei pozostają losy filmu i roli Kuby w "Zgodzie".

• Biuro prasowe Tofifest

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest