X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Ten reportaż wygrał festiwal. Nie uwierzycie o czym on jest.

Reportaż o... końcu świata i bydgoska nostalgia z nagrodami na 9. Ogólnopolskich Spotkaniach Filmowych Kameralne Lato w Radomiu. Grand Prix festiwalu trafiło do dokumentu "Koniec świata" Moniki Pawluczuk, a główną nagrodę dla niezależnych odebrał Stanisław Cuske za "Pod żaglami".

Co prawda minęło już kilka dni, ale wiadomość jest wciąż radosna. Nasi przyjaciele z Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy mogą świętować sukces w Konkursie Głównym.

Grand Prix Złoty Łucznik trafiło do Moniki Pawluczuk, reżyserki filmu „Koniec świata”. Ten film nagrodziło także Jury Akademickie.

Przeczytaj o innych sukcesach "Końca świata"

Jakby tego było mało, film otrzymał nominacje do Nagród Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego. Nominowano go w kategoriach: Najlepsza Reżyseria i Najlepszy Film Dokumentalny.

Film wyprodukowało Wajda Studio w partnerstwie wspomnianego MCK w Bydgoszczy w ramach projektu Bydgoska Tożsamość Filmowa.

Cuske rządzi. Młody Cuske.

Grand Prix Konkursu Kina Niezależnego zdobył film „Pod żaglami” w reżyserii Stanisława Cuske.

Film otrzymał też nominacje do Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego w kategorii Reżyseria. Co ciekawe, w kategorii Dokument: nominowano drugi film Staszka Cuske - „Wyścig”.

Ten film niedawno zdobył Grand Prix najstarszego polskiego festiwalu filmowego, konińskiej 62. OKFA.

Debiut kinowy Macieja Cuske

Piszemy "młody", bo Staszek jest synem Macieja Cuske, znakomitego dokumentalisty i współzałożyciela Bydgoskiej Kroniki Filmowej. Czy syn "zdetronizuje" ojca?

Myslimy, że Tata nie miałby nic przeciwko temu ;)

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest