X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Konkurs dla młodych krytyków filmowych trwa. Zgłoś się do "Powiększenia" na Filmweb.pl

Ruszyła 6. edycja konkursu FILMWEBU "Powiększenie". To szansa dla młodych ludzi piszących o kinie.

Konkurs ma na celu wyłonienie i wypromowanie młodych zdolnych ludzi, którzy będą w przyszłości profesjonalnie pisać o kinie.

Wygrana daje laureatom szansę na zawodową karierę. "Szukamy autorów, którzy zwrócą uwagę na rzeczy pomijane, dostrzegą to, co pozostawało niedostrzeżone, i opiszą w swoich tekstach najciekawsze aspekty współczesnego kina" - mówią organizatorzy z Filmweb.pl, drugiego co do wielkości portalu filmowego w Europie. Na pięć dotychczasowych edycji "Powiększenia" nadesłano już łącznie 1303 prace konkursowe.

Co zgłaszamy?

Każdy z uczestników powinien przesłać Zestaw konkursowy, składający się z dwóch tekstów – recenzji filmu albo serialu oraz artykułu. Co ważne, muszą one być połączone kontekstowo, tzn. artykuł powinien podejmować problematykę, rozszerzać bądź nawiązywać do recenzowanego filmu albo serialu.

• Recenzja powinna liczyć nie więcej niż 4 tysiące znaków (ze spacjami), a artykuł – nie więcej niż 16 tysięcy znaków (ze spacjami).

• Zestaw konkursowy musi składać się z tekstów dotąd niepublikowanych.

• Konkurs jest przeznaczony dla osób, które nie ukończyły 30. roku życia.

Jakie są terminy?

Termin nadsyłania zestawów konkursowych upływa 15 sierpnia 2016 roku, dokładnie w tym samym dniu, kiedy mija termin nadsyłania filmów do konkursów Tofifest.

Prace należy nadsyłać na adres konkurs@filmweb.pl. W treści maila prosimy podać dane kontaktowe (imię, nazwisko, numer telefonu).

Nagrody zostaną wręczone pod koniec września na corocznym zjeździe użytkowników Filmwebu, czyli Filmweb Offline.

Filmweb jest oficjalnym patronem medialnym MF Tofifest

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest