X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Powstaje film dokumentalny o rodzinie Beksińskich

Będzie nowy film o rodzinie Beksińskich. "Z wnętrza" to dokumentalny pełny metraż oparty o zachowane materiały archiwalne.

Powstaje projekt mający być prezentacją wizji rodu Beksińskich opartej na zachowanych materiałach archiwalnych, realizowanych przez samego Zdżisława bveksińskiego i jego rodzinę. Projekt popiera - w oficjalnym filmie promocyjnym - Jan P. Matuszyński, reżyser głośnego filmu fabularnego o Beksińskich, "Ostatnia rodzina", który wywołał szeroką dyskusję na temat przedstawienia tej nieszablonowej rodziny na ekranie. Film zdobył na Tofifest 2016 Złotego Anioła w konkursie From Poland.

"Ostatnia rodzina" zwycięża w Kijowie

Tytuł przygotowanego filmu to "Z wnętrza". Na jego pomysł wpadł Tomasz Szwan z Fundacji Beksińskiego. Do współpracy zaprosił cenionego montażystę Cezarego Grzesiuka. Projekt zyskał przychylność Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Niestety, przyznana kwota w wysokości 100 tys. złotych nie pozwala "domknąć" produkcji. Dlatego twórcy skorzystali z crowd-fundingowego portalu Wspieram To. Chcą uzbierać 111. tys. złotych brakującej kwoty. Co ciekawe, ich projekt sam... Jan P. Matuszyński!

Film "Z wnętrza" oparty będzie o tysiące metrów taśm nagranych prywatną kamerą przez Zdzisława Beksińskiego, zachowanych w muzeum w Sanoku. Bez wątpienia fabuła "Ostatnia rodzina" nie wyczerpała pod tym względem tematu.

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest