X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Magda Berus kuszona przez szatana

"Szatan kazał tańczyć", tak nazywa się nowy film autorki "Galerianek", Katarzyny Rosłaniec. Główną rolę zagrała w nim laureatka specjalnego Złotego Anioła Tofifest, Magdalena Berus. Film pokazywany jest właśnie na prestiżowym, amerykańskim festiwalu SXSW (South by Southwest)! W polskich kinach od 5 maja.

„Szatan kazał tańczyć”, to najnowsze dzieło autorki hitów „Galerianki” i „Bejbi blues”. W USA zostanie pokazane w ramach 24. edycji prestiżowego amerykańskiego festiwalu South by Southwest w Austin, w Teksasie znanego szerzej jako SXSW. Film opowiada o młodej nihilistycznej pisarce - Karolinie (Magdalena Berus), która wewnętrzną pustkę stara się wypełnić przygodnym seksem, narkotykami, artystyczną prowokać.

„Żyje szybko, intensywnie, pragnie doświadczyć wszystkiego ze zdwojoną siłą (…), jakiś czas temu wydała pierwszą powieść, współczesną wersję Lolity, która stała się międzynarodowym sukcesem (…). Świat Karoliny, żyjącej w cieniu nieradzącej sobie z przemijaniem matki (Danuta Stenka) i atrakcyjniejszej siostry Matyldy (Hanna Koczewska), stopniowo się rozpada” - ujawnia w opisie fimu dystrybutor.

Warto dodać, że Magdalenie Berus 4 lata temu przyznaliśmy Złotego Anioła dla wschodzacego talentu kina europejskiego. W "Szatanie..." partnerują jej Łukasz Simlat, Danuta Stenka, Tomasz Tyndyk, Jacek Poniedziałek, Marta Nieradkiewicz, holenderski aktor Tygo Gernandt oraz wokalista John Porter.

 

https://youtu.be/TWWYKi2XHro

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest