X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Gaba Kulka, Ten Typ Mes, Justyna Święs i Buslav uwolnią Energię Muzyki Filmowej

Koncert Energia Polskiej Muzyki Filmowej zakończy tegoroczną edycję MFF Tofifest. Na scenie pojawią się Gaba Kulka, Ten Typ Mes, Justyna Święs i Buslav. Pod kierownictwem artystycznym Bartka Staszkiewicza, w specjalnie przygotowanych na ten wieczór aranżacjach, wykonają interpretacje wiecznie żywych piosenek, w których zakochiwali się polscy filmowcy.

Twórcy ścieżek dźwiękowych nie raz sięgali po przebojowe utwory i wpisywali je w konwencję filmów. Podczas koncertu usłyszymy piosenki „Kocham wolność” Chłopców z Placu Broni, która powstała w 1990 roku i była ówczesnym wielkim protest songiem Polaków, a potem znalazła swoje miejsce w filmie Andrzeja Wajdy „Wałęsa. Człowiek z nadziei”, „Chłopcy” zespołu Myslovitz, która rozbrzmiała w obrazie Waldemara Szarka „To my”, czy znaną z filmu „Moja Angelika” Stanisława Kuźnika „Odchodząc” Republiki z ostatniej płyty wydanej za życia związanego z Toruniem lidera Grzegorza Ciechowskiego, kompozytora, który był także autorem znakomitej muzyki do „Wiedźmina” Marka Brodzkiego.

Koncert stanie się również sentymentalną podrożą w czasie. Wiele utworów, które po raz pierwszy usłyszeliśmy tak na srebrnym, jak i na szklanym ekranie stało się ponadczasowymi hitami muzycznymi, bo jak inaczej napisać o piosenkach „Już nie zapomnisz mnie” z filmu „Zapomniana melodia”, „Motylem jestem” z kultowego serialu „Czterdziestolatek” czy ścieżce dźwiękowej filmu Krzysztofa Gradowskiego „Akademia Pana Kleksa”? Finał MMF Tofifest odsłoni na nowo niesłychanie różnorodną muzykę z polskich filmów w wykonaniu zaproszonych do projektu niezwykłych artystów.

Koncert Energia Polskiej Muzyki Filmowej odbędzie się w sobotę, 27 października, o godz. 19.00 w CKK Jordanki. Bilety dostępne na stronie tofifest.pl oraz w serwisie Bilety24.


Artyści, których zobaczymy i usłyszymy w Toruniu:

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest