X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Jury konkursu On Air 2023

Matylda Damięcka

Aktorka, wokalistka, graficzka, reżyserka. Współpracuje z Klubem Komediowym, Och-Teatrem, Teatrem Polonią w Warszawie oraz Teatrem InVitro w Lublinie. Laureatka pierwszego miejsca Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej w Toruniu. Nominowana do Orłów ’23 w kategorii drugoplanowa rola żeńska za rolę w filmie Apokawixa w reżyserii Xawerego Żuławskiego, który widzowie Tofifest będą mogli obejrzeć już w niedzielę 2 lipca.

Agnieszka Kruk

fot. Michał Sierszak

Scenarzystka, specjalistka od developmentu scenariuszowego, edukatorka. Absolwentka anglistyki i niderlandystyki na UW, Akademii Fotografii oraz scenariopisarstwa w Warszawskiej Szkole Filmowej i PWSFTviT w Łodzi. Autorka programów kształcenia scenarzystów, konsultantów scenariuszowych i head writerów. Twórczyni i organizatorka festiwalu Script Fiesta (2012–2017).

Kuba Czekaj

Reżyser i scenarzysta filmowy. Jego pełnometrażowy debiut Baby Bump został nagrodzony w czasie 72 edycji MFF w Wenecji nagrodą specjalną Special Queer Lion przyznawaną dla najlepszego filmu LGBT. Kuba Czekaj odebrał również nagrodę Baumi Script Development za scenariusz do filmu fabularnego Sorry, Polsko. Film zdobył także wyróżnienie ScripTeast im. Krzysztofa Kieślowskiego czasie Festiwalu Filmowego w Cannes w 2017 roku za Najlepszy Scenariusz z Europy Środkowo-Wschodniej.

Tomasz Schuchardt

Jeden z najbardziej wszechstronnych polskich aktorów. Dwukrotny laureat Nagrody Aktorskiej dla Najlepszego Aktora na Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni za pierwszoplanową rolę w filmie Chrzest Marcina Wrony oraz drugoplanową w Jesteś Bogiem Leszka Dawida. W 2019 roku został wyróżniony Grand Prix na Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Telewizji w Sopocie za rolę w Weselu Stanisława Wyspiańskiego. Współpracował m.in. z Małgorzatą Szumowską (W imię) i Janem Komasą (Miasto 44). Publiczności międzynarodowej znany jest ze znakomicie przyjętego serialu Netfliksa Wielka woda.

Janusz Zaorski

Scenarzysta, reżyser i producent filmowy. Wykładowca akademicki i doktor reżyserii. Ukończył studia na Wydziale Reżyserii Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Zrealizował kilkanaście filmów fabularnych, m.in. Matkę Królów (1982, Srebrny Niedźwiedź — Berlin, Złote Lwy — Gdynia) i Jezioro Bodeńskie (1985, Złoty Lampart — Locarno). W 2011 roku nagrodzony Złotym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis. Laureat Nagrody im. Jana Machulskiego za całokształt działań na rzecz polskiego kina niezależnego. Członek Europejskiej Akademii Filmowej i Gildii Reżyserów Polskich.

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest