Tofifest

Newsletter

Rusza nabór filmów na tegoroczny 21. Międzynarodowy Festiwal Filmowy TOFIFEST. Kujawy i Pomorze
Festiwal odbędzie się w Toruniu, w dniach 27 czerwca – 2 lipca 2023. Wszystkie twórczynie i twórców, producentki i producentów, stowarzyszenia, zrzeszenia i wszystkich tych, którzy kreują współczesną zagraniczną i polską kinematografię zapraszamy do zgłaszania swoich filmów na dwa festiwalowe konkursy. Więcej »

Znamy laureatów 20. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. Kujawy i Pomorze
Grand Prix jubileuszowego Tofifest pojechało do Szwajcarii. Podczas gali zakończenia, specjalne Złote Anioły odebrali Filip Bajon, Aleksandra Popławska i Robert Więckiewicz. Tomasz Ziętek otrzymał Flisaka Tofifest Więcej »

Facebook Twitter YouTube Blogspot Myspace

Fish Tank

Fish Tank · reż. Andrea Arnold
Wielka Brytania 2009, 123’

Mia, kłótliwa i wulgarna piętnastolatka, mieszka na jednym z osiedli w Essex razem ze swoją matką Joanne i nad wiek rozwiniętą siostrzyczką Tyler. Została wyrzucona ze szkoły i czeka na przyjęcie do innej placówki, spędzając bezproduktywnie całe dnie.  Dziewczyna zaczyna nawiązywać niełatwą przyjaźń z przystojnym i ekstrawertycznym chłopakiem swojej matki, Connorem, który zachęca ją do zainteresowania się tańcem. Jednak po spędzonej wspólnie nocy chłopak znika z jej życia. Kiedy Mii w końcu udaje się go odnaleźć, dostrzega, że nie był z nią całkowicie szczery… Decyduje się na zemstę, która okazuje się jednak katastrofą. Dziewczyna znajduje wówczas pocieszenie w Billym, młodym podróżniku.

Reżyser:Andrea Arnold
Scenariusz:Andrea Arnold
Zdjęcia:Robbie Ryan
Montaż:Nicolas Chaudeurge
Obsada:Katie Jarvis, Rebecca Griffths, Carrie-Ann Savill, Toyin Ogidi, Harry Treadaway, Kierston Wareing
Nagrody:Wybitny Film Brytyjski / Out Standing British Film (BAFTA 2010), Najlepsza Reżyseria, Najbardziej Obiecujący Debiut / Best Director, Most Promising Newcomer (British Independent Film Award 2009), Nagroda Jury / Jury Prize (Cannes 2009)