Tofifest

Newsletter

Niepokorne Anioły trafiły do laureatów 21. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. Kujawy i Pomorze!
W sobotę odbyła się gala zakończenia festiwalu — nagrody powędrowały do Adrianny Biedrzyńskiej, Leny Góry, Eryka Lubosa i Magdaleny Zawadzkiej. Grand Prix festiwalu zdobył film „Chleb i sól” Damiana Kocura, a serca publiczności podbił film Artura Więcka „Prawdziwe życie aniołów”. Więcej »

«Абетка щастя» та «Операція «Мумія»» в українській версії для найменших глядачів 21. Міжнародного кінофестивалю Tofifest. Куяви і Помор’я
Першого та другого липня, в Cinema City, відбулися покази фільмів «Абетка щастя» та «Операція «Мумія»» в українському дубляжі для наших наймолодших глядачів з України. Więcej »

„Alfabet szczęścia” i „Operacja „Mumia” w ukraińskiej wersji dla najmłodszych widzów 21.MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze
1 i 2 lipca w Cinema City odbyły się pokazy filmów „Alfabet szczęścia” i „Operacja „Mumia” w ukraińskim dubbingu dla naszych najmłodszych widzów z Ukrainy. Więcej »

Facebook Twitter YouTube Blogspot Myspace

Fish Tank

Fish Tank · reż. Andrea Arnold
Wielka Brytania 2009, 123’

Mia, kłótliwa i wulgarna piętnastolatka, mieszka na jednym z osiedli w Essex razem ze swoją matką Joanne i nad wiek rozwiniętą siostrzyczką Tyler. Została wyrzucona ze szkoły i czeka na przyjęcie do innej placówki, spędzając bezproduktywnie całe dnie.  Dziewczyna zaczyna nawiązywać niełatwą przyjaźń z przystojnym i ekstrawertycznym chłopakiem swojej matki, Connorem, który zachęca ją do zainteresowania się tańcem. Jednak po spędzonej wspólnie nocy chłopak znika z jej życia. Kiedy Mii w końcu udaje się go odnaleźć, dostrzega, że nie był z nią całkowicie szczery… Decyduje się na zemstę, która okazuje się jednak katastrofą. Dziewczyna znajduje wówczas pocieszenie w Billym, młodym podróżniku.

Reżyser:Andrea Arnold
Scenariusz:Andrea Arnold
Zdjęcia:Robbie Ryan
Montaż:Nicolas Chaudeurge
Obsada:Katie Jarvis, Rebecca Griffths, Carrie-Ann Savill, Toyin Ogidi, Harry Treadaway, Kierston Wareing
Nagrody:Wybitny Film Brytyjski / Out Standing British Film (BAFTA 2010), Najlepsza Reżyseria, Najbardziej Obiecujący Debiut / Best Director, Most Promising Newcomer (British Independent Film Award 2009), Nagroda Jury / Jury Prize (Cannes 2009)