Tofifest

Newsletter

Niepokorne Anioły trafiły do laureatów 21. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. Kujawy i Pomorze!
W sobotę odbyła się gala zakończenia festiwalu — nagrody powędrowały do Adrianny Biedrzyńskiej, Leny Góry, Eryka Lubosa i Magdaleny Zawadzkiej. Grand Prix festiwalu zdobył film „Chleb i sól” Damiana Kocura, a serca publiczności podbił film Artura Więcka „Prawdziwe życie aniołów”. Więcej »

«Абетка щастя» та «Операція «Мумія»» в українській версії для найменших глядачів 21. Міжнародного кінофестивалю Tofifest. Куяви і Помор’я
Першого та другого липня, в Cinema City, відбулися покази фільмів «Абетка щастя» та «Операція «Мумія»» в українському дубляжі для наших наймолодших глядачів з України. Więcej »

„Alfabet szczęścia” i „Operacja „Mumia” w ukraińskiej wersji dla najmłodszych widzów 21.MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze
1 i 2 lipca w Cinema City odbyły się pokazy filmów „Alfabet szczęścia” i „Operacja „Mumia” w ukraińskim dubbingu dla naszych najmłodszych widzów z Ukrainy. Więcej »

Facebook Twitter YouTube Blogspot Myspace

Altiplano

Altiplano · reż. Peter Brosens, Jessica Hope Woodworth
Niemcy, Holandia, Belgia 2009, 109’
Polska premiera

Fotografka wojenna Grace, wstrząśnięta po akcie przemocy w Iraku, rzuca swój zawód. Jej mąż Max, jest z kolei chirurgiem pracującym w klinice okulistycznej w wysokich Andach, w Peru. Nieopodal, mieszkańcy wsi Turubamba zaczynają nagle chorować, w wyniku wycieku rtęci z kopalni. Jedna z kobiet, Saturnina, traci narzeczonego, który umiera w wyniku skażenia. Nie znając prawdziwej przyczyny tych wypadków, tubylcy kierują swoją złość na lekarzy, co powoduje zamieszki, w których ginie Max. Grace wyrusza wówczas w żałobną podróż do miejsca, w którym zabito jej małżonka. Saturnina z kolei podejmuje drastyczne kroki, by zaprotestować przeciwko niekończącemu się procesowi wyniszczającemu jej rodaków i ich ziemie. W tym miejscu łączą się losy tych dwóch bohaterek… Altiplano to liryczny i odkrywczy film o naszym choć podzielonym, to jednak nierozerwalnie przenikającym się świecie.

Reżyser:Peter Brosens, Jessica Hope Woodworth
Scenariusz:Peter Brosens, Jessica Hope Woodworth
Muzyka:Michel Schöpping
Zdjęcia:Francisco Gózon
Montaż:Nico Leunen
Obsada:Magaly Solier, Jasmin Tabatabai, Olivier Gourmet, Edgar Condori, Behi Djanati Atai

Jessica Hope Woodworth urodziła się w 1971 roku. Jest producentem, reżyserem i scenarzystką telewizyjną. Po ukończeniu Pamiętnika dziewicy, sfilmowanego w Maroko dokumentu, postanowiła przyłączyć się do Petera Brosensa. Ich współpraca okazała się bardzo owocna.

Peter Brosens urodził się w Leuven, we Flandrii, w 1962 roku. Jest belgijskim filmowcem,. Pierwszym jego filmem był nakręcony w Ekwadorze dokument z 1992 roku Ścieżki czasu. Następnie wyreżyserował i wyprodukował międzynarodową Trylogię mongolską.