Tofifest

Newsletter

Rusza nabór filmów na tegoroczny 21. Międzynarodowy Festiwal Filmowy TOFIFEST. Kujawy i Pomorze
Festiwal odbędzie się w Toruniu, w dniach 27 czerwca – 2 lipca 2023. Wszystkie twórczynie i twórców, producentki i producentów, stowarzyszenia, zrzeszenia i wszystkich tych, którzy kreują współczesną zagraniczną i polską kinematografię zapraszamy do zgłaszania swoich filmów na dwa festiwalowe konkursy. Więcej »

Znamy laureatów 20. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. Kujawy i Pomorze
Grand Prix jubileuszowego Tofifest pojechało do Szwajcarii. Podczas gali zakończenia, specjalne Złote Anioły odebrali Filip Bajon, Aleksandra Popławska i Robert Więckiewicz. Tomasz Ziętek otrzymał Flisaka Tofifest Więcej »

Facebook Twitter YouTube Blogspot Myspace

Pigeon: Impossible

Pigeon: Impossible · reż. Lucas Martell
USA 2009, 6’
Polska premiera

Historia Waltera, tajnego agenta, który ma do czynienia z problemem rzadko obejmowanym przez szkolenie podstawowe: co zrobić, gdy ciekawski gołąb zostaje uwięziony wewnątrz wartej wiele milionów dolarów, rządowej teczki z przyciskami odpalającymi broń jądrową... Tworzenie filmu trwało blisko 5 lat. Jest to pierwsza animacja w życiu pisarza i reżysera Lucasa Martella.

Reżyser:Lucas Martell
Scenariusz:Lucas Martell
Muzyka:Christopher Reyman
Montaż:Austen Menges
Nagrody:Najlepsza Animacja Best Animation (Savannah FF); FICCI BAF, Pierwsza Nagroda / First Prize (Rhode Island IFF); Najlepszy Film / Best Film (Palm Springs Shorts Fest); Nagroda Mopti / Mopti Award (KLIK! Amsterdam Animation Festival)

Lucas Martell jest niezależnym twórcą animacji i efektów specjalnych. Po uzyskaniu licencjatu z muzyki reklamowej na Uniwersytecie Millikin, przeniósł się do Austin w Teksasie (USA).