Tofifest

Newsletter

Must See Must Be
Pasmo MUST SEE MUST BE jest kondensacją filmów, które prezentowane były na najważniejszych międzynarodowych festiwalach, a które w obfitości filmowych produkcji, mogły umknąć nawet najbardziej wnikliwym kinomaniakom. Więcej »

Polonika
Polscy twórcy przekraczają granice ― nie tylko w przenośni, również dosłownie. Pracując poza krajem, wnoszą do kinematografii światowej własny styl, talent, osobowość. W sekcji Polonika prezentujemy najciekawsze filmy autorstwa lub z udziałem polskich artystek i artystów. Więcej »

Osobliwa piątka Tima Burtona
Osobliwy, nietuzinkowy, wyjątkowy, niepodobny do nikogo, tylko do siebie. Świat Tima Burtona to świat wielkiej wyobraźni, nietypowej, barwionej różnymi kolorami, bogatej w zadziwiające dźwięki i postaci. Kino nieposkromione, nie do zatrzymania. Piękne, żywe, wciągające. Więcej »

Facebook Twitter YouTube Blogspot Myspace

Pigeon: Impossible

Pigeon: Impossible · reż. Lucas Martell
USA 2009, 6’
Polska premiera

Historia Waltera, tajnego agenta, który ma do czynienia z problemem rzadko obejmowanym przez szkolenie podstawowe: co zrobić, gdy ciekawski gołąb zostaje uwięziony wewnątrz wartej wiele milionów dolarów, rządowej teczki z przyciskami odpalającymi broń jądrową... Tworzenie filmu trwało blisko 5 lat. Jest to pierwsza animacja w życiu pisarza i reżysera Lucasa Martella.

Reżyser:Lucas Martell
Scenariusz:Lucas Martell
Muzyka:Christopher Reyman
Montaż:Austen Menges
Nagrody:Najlepsza Animacja Best Animation (Savannah FF); FICCI BAF, Pierwsza Nagroda / First Prize (Rhode Island IFF); Najlepszy Film / Best Film (Palm Springs Shorts Fest); Nagroda Mopti / Mopti Award (KLIK! Amsterdam Animation Festival)

Lucas Martell jest niezależnym twórcą animacji i efektów specjalnych. Po uzyskaniu licencjatu z muzyki reklamowej na Uniwersytecie Millikin, przeniósł się do Austin w Teksasie (USA).