Tofifest

Newsletter

Kino Zamkowe
W niezwykłej scenerii ruin zamku krzyżackiego cofniemy się do lat 80., kiedy to powstały, dziś już uznane za kultowe, horrory. Doczekały się wielu remake’ów, na przełomie lat powstawały ich kolejne części, ale my chcemy pokazać pierwowzory postaci, które na stałe wpisały się na kartach tej odmiany kina gatunku, jakże uwielbianego przez liczne grono zaciekłych kinomaniaków. Więcej »

Must See Must Be
Pasmo MUST SEE MUST BE jest kondensacją filmów, które prezentowane były na najważniejszych międzynarodowych festiwalach, a które w obfitości filmowych produkcji, mogły umknąć nawet najbardziej wnikliwym kinomaniakom. Więcej »

Niepokorne
Pasmo NIEPOKORNE od kilku lat na stałe zagościło w programie MFF Tofifest. Podkreśla przewodnią ideę festiwalu, by przybliżać postaci i osobowości, które swą niepokornością, wytrwałością lub talentem wyróżniają się, zmieniają bieg historii również tej współczesnej. Więcej »

Facebook Twitter YouTube Blogspot Myspace

Pociągi pod specjalnym nadzorem

Ostře sledované vlaky · reż. Jiři Menzel
Czechosłowacja 1966, 93’

Pociągi pod specjalnym nadzorem to komediodramat o młodym człowieku pracującym na małej stacji kolejowej podczas II Wojny Światowej. Jest nim Miloš Hrma, uczeń dyspozytora stacji w okupowanej Czechosłowacji, pragnący uwolnić się od swego dziewictwa. Chcąc zapomnieć o wojnie i walce o przetrwanie, wyrusza na erotyczne poszukiwania, by poznać samego siebie, odkrywając przy tym świat erotyzmu i... frustracji. Podczas tej wyprawy Miloš niespodziewanie zostaje wciągnięty w spisek, którego celem jest wysadzenia niemieckiego pociągu z amunicją.

Reżyser:Jiři Menzel
Scenariusz:Bohumil Hrabal, Jiři Menzel
Muzyka:Jiří Šust
Zdjęcia:Jaromír Šofr
Montaż:Jiřina Lukešová
Obsada:Václav Neckář, Jitka Bendová
Nagrody:Najlepszy Film Nieanglojęzyczny / Best Foreign Language Movie (Oskary / Oscars 1968)