Romantyczno-wampiryczna piątka. W tym roku przygotowaliśmy dla naszych widzów wyjątkowe pasmo filmowe powiązane z motywem przewodnim festiwalu. W ROMANTYCZNO-WAMPIRYCZNEJ PIĄTCE znalazły się tytuły prezentujące wampiry z wielu ciekawych perspektyw. Więcej »

MUST SEE MUST BE . W paśmie MUST SEE MUST BE znajdą się wyselekcjonowane przez nas tytuły, które wobec natłoku powstających każdego roku produkcji mogły umknąć uwadze nawet najbardziej wnikliwych kinomanów. Więcej »

Kino w Końcówie. Klimat panujący w sercu toruńskiej starówki idealnie nadaje się do celebrowania pełnych grozy seansów. Zeszłoroczne kino plenerowe w Końcówie spotkało się z ogromnym entuzjazmem naszych widzów, dlatego tym razem ponownie zapraszamy Was do świata kultowych horrorów, rezonujących z tegorocznym motywem przewodnim Festiwalu. Więcej »

FILMOGRANIE

FILMOGRANIE to niezwykle kreatywna forma edukacji filmowej dla dzieci i młodzieży, towarzysząca Międzynarodowemu Festiwalowi Filmowemu TOFIFEST. Nietendencyjna, wciąż zaskakująca i wychodząca naprzeciw potrzebom najmłodszych odbiorców kultury.

Program warsztatów

W trakcie trwania festiwalu Tofifest odbędą się specjalne poranki filmowe dla najmłodszych, połączone z działaniem warsztatowym oraz niezwykłymi śniadaniami. Podczas seansów wspólnie prześledzimy filmografię pod kątem kolorów, form, zapachów, dźwięków i osobliwych przygód dziecięcych bohaterów, a wyniki śledztwa znajdą wyraz w serii twórczych akcji.

Biały królik, czerwony balonik, różowa pantera
czyli filmowe poranki dla najmłodszych

  • Czas: 27-30.06.2011, godz. 10:00-11:30
  • Wiek uczestników: 4-8 lat
  • Miejsce: Szkoła Podstawowa nr 1, ul. Wielkie Garbary 9
  • Poranki filmowe są bezpłatne!

Poczęstunek dla dzieci zapewniają Cukiernia Lenkiewicz oraz Nestle Pacific.

Nieco starsi filmożercy będą mieli niepowtarzalną okazję, by wziąć aktywny udział w filmowym eksperymencie przyrodniczym — warsztatach MIKRO w MAKRO. Filmowe kreatury. Podczas działania postaramy się stworzyć szczególny rodzaj paradokumentu, łączącego wiele gatunków filmowych, będącego jednocześnie pastiszem kina przyrodniczego, a przy tym niezwykłą historią z ekologicznym przesłaniem. Uczestnicy warsztatów poznają specyfikę pracy na planie filmowym, dowiedzą się co to jest postprodukcja, a także doświadczą, jak ważną rolę odgrywa w filmie dźwięk.

MIKRO w MAKRO. Filmowe kreatury

  • Czas: 27-30.06.2011, godz. 13:00-15:00
  • Wiek uczestników: 8-14 lat
  • Miejsce: Szkoła Podstawowa nr 1, ul. Wielkie Garbary 9
  • Zapisy: formularz zgłoszeniowy
  • Koszt warsztatów: 9 zł / dzień, 30 zł / 4 dni

Na warsztaty zapraszają MFF Tofifest i Stowarzyszenie Sztuka Cię Szuka.