Nowe Kino Fińskie. Powiew świeżości ubranej w niebagatelny humor, wymieszany z odrobiną smutku czy groteski, wyróżniania kinematografię fińską, zarówno tę najnowszą, jak i tę doskonale już znaną. Ponownie festiwal przybliży to co nowe, i warte szczególnej uwagi, i przede wszystkim wyróżniające w kinie fińskim. Więcej »

Nagroda Prezydenta Miasta Torunia FLISAK Tofifest dla Adrianny Biedrzyńskiej i Katarzyny Trzaski. Najstarszą nagrodę MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze przyznawaną przez Prezydenta Miasta Torunia dla twórcy pochodzącego z regionu otrzymają w tym roku dwie utalentowane torunianki — aktorka Adrianna Biedrzyńska i reżyserka Katarzyna Trzaska. Więcej »

Must See Must Be. Pasmo MUST SEE MUST BE jest kondensacją filmów, które prezentowane były na najważniejszych międzynarodowych festiwalach, a które w obfitości filmowych produkcji, mogły umknąć nawet najbardziej wnikliwym kinomaniakom. Więcej »

FILMOGRANIE

FILMOGRANIE to niezwykle kreatywna forma edukacji filmowej dla dzieci i młodzieży, towarzysząca Międzynarodowemu Festiwalowi Filmowemu TOFIFEST. Nietendencyjna, wciąż zaskakująca i wychodząca naprzeciw potrzebom najmłodszych odbiorców kultury.

Program warsztatów

W trakcie trwania festiwalu Tofifest odbędą się specjalne poranki filmowe dla najmłodszych, połączone z działaniem warsztatowym oraz niezwykłymi śniadaniami. Podczas seansów wspólnie prześledzimy filmografię pod kątem kolorów, form, zapachów, dźwięków i osobliwych przygód dziecięcych bohaterów, a wyniki śledztwa znajdą wyraz w serii twórczych akcji.

Biały królik, czerwony balonik, różowa pantera
czyli filmowe poranki dla najmłodszych

  • Czas: 27-30.06.2011, godz. 10:00-11:30
  • Wiek uczestników: 4-8 lat
  • Miejsce: Szkoła Podstawowa nr 1, ul. Wielkie Garbary 9
  • Poranki filmowe są bezpłatne!

Poczęstunek dla dzieci zapewniają Cukiernia Lenkiewicz oraz Nestle Pacific.

Nieco starsi filmożercy będą mieli niepowtarzalną okazję, by wziąć aktywny udział w filmowym eksperymencie przyrodniczym — warsztatach MIKRO w MAKRO. Filmowe kreatury. Podczas działania postaramy się stworzyć szczególny rodzaj paradokumentu, łączącego wiele gatunków filmowych, będącego jednocześnie pastiszem kina przyrodniczego, a przy tym niezwykłą historią z ekologicznym przesłaniem. Uczestnicy warsztatów poznają specyfikę pracy na planie filmowym, dowiedzą się co to jest postprodukcja, a także doświadczą, jak ważną rolę odgrywa w filmie dźwięk.

MIKRO w MAKRO. Filmowe kreatury

  • Czas: 27-30.06.2011, godz. 13:00-15:00
  • Wiek uczestników: 8-14 lat
  • Miejsce: Szkoła Podstawowa nr 1, ul. Wielkie Garbary 9
  • Zapisy: formularz zgłoszeniowy
  • Koszt warsztatów: 9 zł / dzień, 30 zł / 4 dni

Na warsztaty zapraszają MFF Tofifest i Stowarzyszenie Sztuka Cię Szuka.