X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Wolontariat

Zapraszamy wszystkich pozytywnie nastawionych, komunikatywnych, pracowitych oraz odpowiedzialnych na wolontariat podczas tegorocznego 19. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze.

Jak zostać wolontariuszem?

Jeśli jesteś zainteresowana lub zainteresowany wolontariatem podczas 19. edycji MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze, wypełnij formularz aktywny do 10 czerwca 2021 roku. Po wypełnieniu formularza skontaktuje się z Tobą koordynator wolontariatu, w celu ustalenia terminu rozmowy kwalifikacyjnej. Rozmowy prawdopodobnie odbędą się na początku czerwca. Osoby zakwalifikowane zostaną zaproszone na spotkanie organizacyjne. Przypominamy, że wypełnienie formularza nie jest równoznaczne z przyjęciem na wolontariat.

Prosimy — pamiętajcie, że w tym roku na festiwalu będą obowiązywały obostrzenia związane z obecną sytuacją pandemiczną w kraju. Każda osoba będąca wolontariuszem będzie zobowiązana do stosowania aktualnych zaleceń Ministerstwa Zdrowia. Zapraszamy serdecznie do zapoznania się ze stroną: https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia. Prosimy o przemyślenie swojej decyzji podwójnie!

Jakie korzyści płyną z pracy wolontariackiej?

Praca wolontariusza jest dobrowolną pracą na rzecz festiwalu. Korzyści jakie płyną z wolontariatu to współtworzenie wydarzenia filmowego na skalę międzynarodową, możliwość poznania ciekawych ludzi tworzących kino w szerokim tego słowa znaczeniu, zdobycie umiejętności pracy w zespole. Podczas MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze wolontariusz ma okazję skorzystać z działań festiwalu tj. spotkań z gośćmi festiwalu (pod warunkiem stosowania aktualnych zaleceń Ministerstwa Zdrowia) oraz czerpać naukę od doświadczonych pracowników. Na koniec wolontariusz otrzymuje zaświadczenie o udziale.

Czy organizator zapewnia ubezpieczenie, dojazd, zakwaterowanie i wyżywienie wolontariusza?

Organizator zapewnia ubezpieczenie. Koszty dojazdu, zakwaterowania i wyżywienia wolontariusz pokrywa we własnym zakresie.

Jak można otrzymać zaświadczenie o odbytym wolontariacie?

Każdy wolontariusz pomagający przy festiwalu otrzyma dokument poświadczający jego pracę. Wspomniane zaświadczenie można otrzymać także w wersji anglojęzycznej — prosimy o adnotację w miejscu przewidzianym na uwagi dodatkowe.

Jeśli lubisz uczyć się nowego, spędzać czas w kreatywnym towarzystwie to właśnie wolontariat na MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze jest dla Ciebie! Co roku wyjątkowi goście festiwalu, ciekawe filmy i zgrana ekipa zapewniają niezapomniany czas. Wszelkie pytania kieruj pod adres wolontariat@tofifest.pl lub numer telefonu 661 437 599 (Magdalena Ewa Buczkowska).


Ekspert social media

Szukamy osób, którym tajniki social media nie są obce. Praca polega na obsłudze naszych profili w mediach społecznościowych. Duża swoboda w kreowaniu treści wiąże się ze znaczną odpowiedzialnością, a także „lekością pióra”.


Recenzent

Szukamy osób zainteresowanych dziennikarstwem, które w ciekawy sposób napiszą relację, recenzję lub poprowadzą rozmowę z widownią. Oczekujemy samodzielności, terminowości oraz „lekkości pióra” (próbki tekstów mile widziane).


Edytor

Potrzebujemy skrupulatnej osoby, która będzie sprawdzać teksty pod kątem błędów językowych — dobre doświadczenie przed pracą w wielkim wydawnictwie. Jeśli masz już za sobą pierwsze korekty i nie masz ich dosyć — ten dział jest dla Ciebie!


Opiekun sali

Opiekun to ktoś, kto pomaga naszym widzom znaleźć miejsce na pełnej sali, pilnuje porządku (także wśród wolontariuszy), zasłoniętych kotar, zamkniętych drzwi, zgaszonych świateł. Osoba miła, nastawiona na kontakt z ludźmi. Czy to właśnie Ty?


Obsługa akredytacji

Praca polega na pierwszym kontakcie z gośćmi oraz prasą — wydawaniu pakietów oraz nagród w konkursach. Wymagana dobra znajomość języka angielskiego. Stanowisko znajduje się w „Od Nowie” i jest czynne przez cały festiwal.


Technik

Ktoś ze zmysłem technicznym i logistycznym. Praca zaczyna się przed festiwalem (przy adaptacji obiektów), a kończy dzień lub dwa po — gdy wszystko zostanie odwiezione do biura. Podczas festiwalu technik obsługuje spotkania z widzami.


Pogotowie ratunkowe

Zawsze potrzebny jest wolny strzelec, który uratuje nas w sytuacjach bez wyjścia. Nie lubisz się nudzić? Nie będziesz! Pierwsze działania rozpoczynają się nawet do miesiąca przed festiwalem i obejmują pomoc w promocji oraz biurze fesitwalowym.


Opiekun gości

Idealna funkcja dla osób, które bez skrępowania władają językiem angielskim, a może także niemieckim, francuskim lub norweskim? Zajęcie dla osób, które lubią pracę z ludźmi i są otwarte na znajomości – zwłaszcza z gwiazdami filmu.


Obsługa koncertów

Festiwal to także liczne wydarzenia muzyczne. Podczas koncertów w klubie festiwalowym będzie potrzebna pomoc przy biletach, przygotowaniu imprez, prób zespołów. Osoby lubiące muzykę doskonale odnajdą się w tej roli.

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest