X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Wolontariat

W październiku, jak co roku, czeka nas tydzień pełen wrażeń i filmowych emocji. Jeśli nie chcesz, żeby jesienna chandra popsuła Ci nastrój, zacznij działać! Zapraszamy do wolontariatu na MFF Tofifiest. Kujawy i Pomorze! Czekamy osoby ambitne, kreatywne i otwarte.

Jak zostać wolontariuszem?

Jeśli jesteś zainteresowana lub zainteresowany wolontariatem podczas 18. edycji MFF Tofifest, wypełnij formularz (aktywny do 25 września 2020 roku). Po wypełnieniu formularza skontaktuje się z Tobą koordynator wolontariatu, żeby ustalić termin rozmowy kwalifikacyjnej. Rozmowy odbędą się w ostatnich dniach września wraz z pierwszym spotkaniem wolontariuszy. Wypełnienie formularza nie jest równoznaczne z przyjęciem na wolontariat.

Prosimy — pamiętajcie, że w tym roku festiwal obowiązują obostrzenia związane z pandemią koronawirusa.

Jakie korzyści płyną z pracy wolontariackiej?

Praca wolontariusza jest dobrowolną pracą na rzecz festiwalu. Najważniejszymi z korzyści są aktywne współtworzenie wydarzenia filmowego na skalę międzynarodową, możliwość poznania najciekawszych gwiazd kina, a także praca z profesjonalnym zespołem. Wolontariusz może także, poza godzinami pracy, skorzystać z bezpłatnego udziału w pokazach filmowych, spotkaniach z twórcami oraz innych wydarzeniach towarzyszących festiwalowi.

Czy organizator zapewnia ubezpieczenie, dojazd, zakwaterowanie i wyżywienie wolontariusza?

Organizator zapewnia ubezpieczenie. Koszty dojazdu, zakwaterowania i wyżywienia wolontariusz pokrywa we własnym zakresie.

Jak można otrzymać zaświadczenie o odbytym wolontariacie?

Każdy wolontariusz pomagający przy festiwalu otrzyma dokument poświadczający jego pracę. Wspomniane zaświadczenie można otrzymać także w wersji anglojęzycznej — prosimy o adnotację w miejscu przewidzianym na uwagi dodatkowe.

Zapraszamy do naboru na wolontariuszy festiwalu. Chcesz nauczyć się czegoś nowego? Wykorzystać nabytą wiedzę? Tofifest jest miejscem dla Ciebie! Co roku wyjątkowi goście i zgrana ekipa zapewniają niezapomniane emocje. Ciężka praca, ale też niesamowita filmowa atmosfera i zabawne anegdotki — tym właśnie jest nasz festiwal. Przyłącz się do nas i zacznijmy razem tworzyć kino zbuntowane, nieszablonowe — nasze! Pytania śmiało kieruj pod adres wolontariat@tofifest.pl lub numer telefonu 56 652 20 10 — na wszystkie odpowiemy.


Ekspert social media

Szukamy osób, którym tajniki social media nie są obce. Praca polega na obsłudze naszych profili w mediach społecznościowych. Duża swoboda w kreowaniu treści wiąże się ze znaczną odpowiedzialnością, a także „lekością pióra”.


Recenzent

Szukamy osób zainteresowanych dziennikarstwem, które w ciekawy sposób napiszą relację, recenzję lub poprowadzą rozmowę z widownią. Oczekujemy samodzielności, terminowości oraz „lekkości pióra” (próbki tekstów mile widziane).


Edytor

Potrzebujemy skrupulatnej osoby, która będzie sprawdzać teksty pod kątem błędów językowych — dobre doświadczenie przed pracą w wielkim wydawnictwie. Jeśli masz już za sobą pierwsze korekty i nie masz ich dosyć — ten dział jest dla Ciebie!


Opiekun sali

Opiekun to ktoś, kto pomaga naszym widzom znaleźć miejsce na pełnej sali, pilnuje porządku (także wśród wolontariuszy), zasłoniętych kotar, zamkniętych drzwi, zgaszonych świateł. Osoba miła, nastawiona na kontakt z ludźmi. Czy to właśnie Ty?


Obsługa akredytacji

Praca polega na pierwszym kontakcie z gośćmi oraz prasą — wydawaniu pakietów oraz nagród w konkursach. Wymagana dobra znajomość języka angielskiego. Stanowisko znajduje się w „Od Nowie” i jest czynne przez cały festiwal.


Technik

Ktoś ze zmysłem technicznym i logistycznym. Praca zaczyna się przed festiwalem (przy adaptacji obiektów), a kończy dzień lub dwa po — gdy wszystko zostanie odwiezione do biura. Podczas festiwalu technik obsługuje spotkania z widzami.


Pogotowie ratunkowe

Zawsze potrzebny jest wolny strzelec, który uratuje nas w sytuacjach bez wyjścia. Nie lubisz się nudzić? Nie będziesz! Pierwsze działania rozpoczynają się nawet do miesiąca przed festiwalem i obejmują pomoc w promocji oraz biurze fesitwalowym.


Opiekun gości

Idealna funkcja dla osób, które bez skrępowania władają językiem angielskim, a może także niemieckim, francuskim lub norweskim? Zajęcie dla osób, które lubią pracę z ludźmi i są otwarte na znajomości – zwłaszcza z gwiazdami filmu.


Obsługa koncertów

Tofifest to także liczne wydarzenia muzyczne. Podczas koncertów w klubie festiwalowym będzie potrzebna pomoc przy biletach, przygotowaniu imprez, prób zespołów. Osoby lubiące muzykę doskonale odnajdą się w tej roli.

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest